Squid Game

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Squid Game - jak zrobić słynne ciastka Dalgona z serialu?

2021-10-08 14:29

Squid Game niespodziewanie stał się najchętniej oglądanym serialem na świecie. Koreańska produkcja podbiła Netflixa w wielu państwach, w tym także w Polsce. Jedną z najbardziej pamiętanych scen jest moment, w którym uczestnicy muszą wyciąć kształt z ciastka. Internauci zaczęli próbować odtworzyć te słodycze. Jak należy je zrobić?

Squid Game - jak zrobić słynne ciastka Dalgona z serialu? Squid Game to serial, którym zachwyciło się wielu użytkowników Netflixa. Niespodziewanie koreańska produkcja znalazła się na szycie notować na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ to oryginalna i uzależniająca produkcja, którą można obejrzeć na jednym oddechu. Opowiada na grupie ludzi z Korei Południowej. Są to osoby pogrążone w tak wielkich długach, że nie mają szans na to, aby z nich wyjść. Pojawia się jednak niesamowita okazja, która może im to zapewnić - Squide Game. To gra, w której wygrać mogą miliardy, ale cena jest wysoka. Uczestnicy biorą udział w serii konkurencji opartych na grach dla dzieci. Kto przegrywa, ten ginie, a zwycięzca może być tylko jeden. Jedną z konkurencji było wycinanie wzorów z ciasteczek. Co to za słodycze? Jak je zrobić? Sprawdź niżej.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Squid Game - przepis na ciastka

Słynne ciastka z serialu Squid Game to tak naprawdę nie ciastka, a karmelki. To słynne dalgona candy, które można dostać na koreańskich ulicach. Ich przygotowanie nie jest trudne, ale trzeba być uważnym i dokładnym. Potrzebne są jedynie dwa składniki - cukier i soda. Cukier należy rozpuścić w garnku na wolnym ogniu. Kiedy cukier się rozpuści należy wyłączyć grzanie w momencie, kiedy nabierze bursztynowego koloru. Nie wolno go spalić! Po zdjęciu z ognia do cukru należy dodać odrobinę sody i wszystko wymieszać. Tak przygotowany karmel wylewamy i czekamy pół minuty. Następnie przygniatamy płaskim naczyniem, a następnie za pomocą foremki tworzymy wybrany wzór. Po wystygnięciu słodycze są gotowe do spożycia.