“Sprawa Iwony Wieczorek”: dokument zmierza na Viaplay. Kiedy premiera?

i

Autor: kadr ze zwiastuna serialu “Sprawa Iwony Wieczorek”/ Viaplay “Sprawa Iwony Wieczorek”: dokument zmierza na Viaplay. Kiedy premiera?

Głośne premiery

“Sprawa Iwony Wieczorek”: dokument zmierza na Viaplay. Kiedy premiera?

2023-06-27 16:05

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatniego 20-lecia. Obecnie zagadka zniknięcia młodej kobiety wróciła na tapet, a szereg filmowców i dokumentalistów podjął się zbadania tej zagadki. Już wkrótce światło dzienne ujrzy zatem kolejna produkcja oscylująca wokół tego tematu.

“Sprawa Iwony Wieczorek” to serial, który – zgodnie z zapowiedzią – przedstawi nam rzetelną analizę dowodów oraz przebiegu zdarzeń z feralnej nocy, jak i różnorodnych teorii na temat jej zaginięcia. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun, a premiera już za kilka dni.

“Sprawa Iwony Wieczorek” – dokument zmierza na Viaplay

Na serial składają się łącznie trzy 45-minutowe odcinki, które zadebiutują w serwisie już 30 czerwca. Twórcy dokumentu analizują w nim prawdopodobne poszlaki i śledztwo, a głos zabierze mama Iwony Wieczorek, a także szereg specjalistów zaangażowanych w sprawę, w tym Nadkomisarz Wydziału Zabójstw Marek Siewiert oraz były Dyrektor biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz. Usłyszymy też wypowiedzi ówczesnego prokuratora, dziennikarzy śledczych i Krzysztofa Rutkowskiego.

QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Który z autorów stworzył prawniczkę Joannę Chyłkę?
Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6