“Ród smoka” z nowymi gwiazdami w obsadzie. Nie wszystkie wybory spodobały się fanom

i

Autor: HBO Max “Ród smoka” z nowymi gwiazdami w obsadzie. Nie wszystkie wybory spodobały się fanom

Ród smoka

“Ród smoka” z nowymi gwiazdami w obsadzie. Nie wszystkie wybory spodobały się fanom

2023-04-25 13:00

Ekipa “Rodu smoka” weszła na plan 2. sezonu, a do nas docierają pierwsze informacje castingowe. W nadchodzących odcinkach poznamy między innymi brata Alicent Hightower oraz szereg innych istotnych postaci. Kto dołączył do obsady prequela “Gry o tron”?

Taniec Smoków rozpoczął się na dobre, a to oznacza, że na scenę wejdą kolejni gracze. W 2. sezonie “Rodu smoka” czeka nas między innymi spotkanie z Daeronem Targaryenem, najmłodszym z latorośli Alicent Hightower i Viserysa I, oraz Creganem Starkiem, lordem Winterfell, o którego poparcie starają się oba stronnictwa.

Castingi do tych kluczowych ról wciąż owiane są tajemnicą, ale HBO powoli przestaje trzymać nas w niepewności. Ogłoszono, że do obsady dołączyła czwórka aktorów, z których dwoje wystąpiło już w głośnych produkcjach streamera. Jeden z wyborów nie do końca spodobał się widzom.

“Ród smoka” z nowymi gwiazdami w obsadzie

Fanów podzielił wybór szkockiej aktorki Gayle Rankin (“Perry Mason”) do roli Alys Rivers – wiedźmy powiązanej z rodem Strongów, która odegra sporą rolę w wątku stronnictwa Zielonych (zwłaszcza jednego z Targaryeńskich książąt). Z uwagi na fakt, iż miłośnicy książek George’a R. R. Martina widzieli w tej roli aktorki pokroju Evy Green czy Elizabeth Olsen, w sieci pojawiły się komentarze jakoby Rankin nie była dostatecznie urodziwa (eufemistycznie rzecz ujmując), by zagrać osławioną Alys.

Do obsady “Rodu smoka” dołączyli również Simon Russell Beal jako Simon Strong – zarządca Harrenhall oraz wuj Larysa “Stópkarza”, Freddie Fox (“Victor Frankenstein”) jako Gwayne Hightower – brat Alicent, oraz znany z serialu “Wychowane przez wilki” Abubakar Salim, który wykreuje postać Alyna z Hull, czyli jednego z marynarzy floty Velaryonów o dość… niejasnym pochodzeniu.

“Ród smoka” sezon 2 – kiedy zobaczymy nowe odcinki prequela „Gry o tron”?

Zdjęcia do 2. sezonu “Rodu smoka” wystartowały z początkiem kwietnia i potrwać mają 8 miesięcy. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale spekuluje się, że do Westeros powrócimy w okolicach drugiej połowy 2024 roku. W rolach głównych powrócą Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako królowa wdowa Alicent Hightower, Emma D’Arcy jako królowa Rhaenyra Targaryen, Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, Steve Toussaint jako lord Corlys Velaryon, Fabien

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1