“Ród smoka” sezon 2: ruszyły zdjęcia do nowych odcinków. Kiedy premiera i co z nich zobaczymy?

i

Autor: HBO Max “Ród smoka” sezon 2: ruszyły zdjęcia do nowych odcinków. Kiedy premiera i co z nich zobaczymy?

Ród smoka

“Ród smoka” wraca z 2. sezonem i nie jesteście na niego gotowi. Co wiemy o nowych odcinkach?

2023-04-12 10:02

Zdjęcia do 2. sezonu “Rodu smoka” oficjalnie ruszyły. Ekipa weszła na plan (mamy nawet pierwszą zakulisową fotkę), na którym spędzi najbliższych osiem miesięcy. Co zobaczymy w nowych odcinkach i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Targaryenowie szykują się do wojny domowej. Twórca “Rodu smoka” obwieścił start zdjęć do nowej odsłony pierwszego (i nie ostatniego!) prequela “Gry o tron”, w którym śledzimy podniosłe wydarzenie zwane w Westeros Tańcem Smoków. Przedsmak konfliktu ujrzeliśmy już w pierwszym sezonie, ale prawdziwa wojna dopiero przed nami. O tym, na ile okrutni i bezwzględni okażą się bohaterowie, przekonamy się już w pierwszych odcinkach 2. sezonu.

“Ród smoka” wraca z 2. sezonem. Co w nim zobaczymy?

“Ród smoka” powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo Wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z Wami tym nad czym teraz pracujemy – tak Ryan Conal, showrunner i współtwórca serialu, skomentował start zdjęć do nadchodzącej serii.

Przed nami wojna totalna, a rządzić będą ogień i krew. Po tragicznej śmierci Lucerysa Velaryona konflikt pomiędzy Czarnymi i Zielonymi wchodzi w zupełnie nową fazę, a dotąd ostrożna w swych poczynaniach królowa Rhaenyra, zapała żądzą zemsty. Ta nadejdzie dość szybko. Spokojnie, nie zdradzę wam szczegółów, by nie oprzeć się o spoilery, zaznaczę tylko, że czeka nas wydarzenie, które przed laty wstrząsnęło czytelnikami, nawet tymi, którzy Krwawe Gody mieli już dawno za sobą.

“Ród smoka” – nowe postacie. Kogo poznamy w 2. sezonie?

Oprócz brutalnych mordów, wielkich bitew i smoczych starć, czeka nas też szereg nowych twarzy. Poznamy Cregana Starka, do którego w finale pierwszej odsłony udał się najstarszy z synów Rhaenyry. Jacaerys zawita więc w Winterfell, by przypomnieć namiestnikowi Północy o obowiązującej go przysiędze. Ujrzymy też wreszcie księcia Daerona Targaryena, czyli najmłodszego z synów Alicent i Viserysa, który dotąd przebywał w siedzibie Hightowerów. Na pewnym etapie opowieści pojawi się również tajemnicza piękność z Dorzecza – Alys Rivers, której wątek powiązany będzie z jednym z targaryeńskich książąt. Ponadto, zgodnie z obietnicą showrunnera, zobaczymy też pięć nowych smoków (ich tożsamość i personalia opisaliśmy wam już tutaj).

Na obecną chwilę nie ujawniono żadnych szczegółów castingowych związanych z nowymi postaciami. W swoich rolach powrócą oczywiście Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako królowa wdowa Alicent Hightower, Emma D’Arcy jako królowa Rhaenyra Targaryen, Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, Steve Toussaint jako lord Corlys Velaryon, Fabien Frankel jako ser Criston Cole, Ewan Mitchell jako książę Aemond Targaryen, Tom Glynn-Carney jako król Aegon II Targaryen oraz Rhys Ifans w roli Ottona Hightowera.

“Ród smoka” – kiedy premiera 2. sezonu?

Przewidywana data debiutu kolejnego sezonu nie została jeszcze ogłoszona. Wiemy tylko, że zdjęcia potrwają osiem miesięcy, a premiera ma odbyć się w 2024 roku (najprawdopodobniej w drugiej połowie). Przypominam również, że 2. sezon będzie krótszy od poprzednika, złoży się bowiem z ośmiu odcinków (o tym, dlaczego jest to dobra decyzja, pisaliśmy wam tutaj).

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1