Ród smoka 9 odcinek - ZWIASTUN. Co zobaczymy w kolejnym epizodzie i kiedy premiera?

i

Autor: materiały prasowe HBO Max Ród smoka 9 odcinek - ZWIASTUN. Co zobaczymy w kolejnym epizodzie i kiedy premiera?

Ród smoka 9 odcinek: ZWIASTUN zapowiada zdradę i wybuch wojny o Żelazny Tron. Kiedy premiera w HBO Max?

2022-10-10 11:37

"Ród smoka" - co zobaczymy w 9. odcinku? Za nami już ostatni przeskok czasowy, od tej pory akcja toczyć się będzie w klasycznym tempie. Co dla Westeros oznacza śmierć króla Viserysa i kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? Zobaczcie zwiastun.

"Ród smoka" - zwiastun 9. odcinka. Za nami bodaj najbardziej emocjonujący i chwytający za serce odcinek prequela "Gry o tron". Na scenę weszły już wszystkie docelowe wersje bohaterów, wyznaczono dziedzica Driftmarku, ktoś pożegnał się z życiem, rodzina (pozornie) się pogodziła, Aemond Jednooki wzniósł swój legendarny toast, a król sporo namieszał w ostatniej rozmowie z królową Alicent. Zwiastun 9. odcinka "Rodu smoka" zapowiada zaś początek wojny o sukcesję. 

Ród smoka 9 odcinek - ZWIASTUN. Co zobaczymy w kolejnym epizodzie?

Wreszcie stało się to, na co wszyscy czekali - umarł król, niech żyje król, a może królowa? Taniec Smoków właśnie się rozpoczął, a stronnictwo Zielonych wykona swój pierwszy ruch. W zwiastunie nadchodzącego odcinka "Rodu smoka" widzimy, jak królowa Alicent, przekonana, że ostatnią wolą jej męża było przekazanie korony swemu najstarszemu synowi, zwołuje radę i obwołuje Aegona władcą Siedmiu Królestw. Wszystko wskazuje jednak na to, że chłopak nie będzie skory do sięgnięcia po tron (w jednym z kadrów widzimy jak ucieka w popłochu). Ponadto widzimy, że Aemond poszedł w ślady wuja Daemona i przywdział złowieszczą pelerynę - czyżby i tym razem komuś miał przydarzyć się "nieszczęśliwy wypadek"?

Zwiastun 9. odcinka "Rodu smoka" prezentuje się następująco:

Ród smoka 9 odcinek: o której premiera i gdzie oglądać?

9. odcinek "Rodu smoka", zadebiutuje na antenie HBO oraz w serwisie HBO Max już w poniedziałek 17 października 2022 roku, o godzinie 3:00. Wieczorną emisję prequela "Gry o tron" zaplanowano zaś na godzinę 20:10. Epizod zatytułowany został "The Green Council" (pol. "Zielona Rada"), co odnosi się rzecz jasna do zwołanej rady królowej Alicent, która postanowiła zagarnąć Żelazny Tron dla swego syna Aegona. Za reżyserię 9. odcinka "Rodu smoka" odpowiada Clare Kilner, a scenariusz opracowali wspólnymi siłami Sara Hess, George R.R. Martin oraz Ryan J. Condal.

Sonda
"Ród smoka": co sądzisz o dotychczasowych odcinkach prequela "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE