Robbie Coltrane nie żyje. Odtwórca roli Hagrida w Harrym Potterze zmarł w wieku 72 lat

i

Autor: Warner Bros/Courtesy Everett Collection Robbie Coltrane nie żyje. Odtwórca roli Hagrida w "Harrym Potterze" zmarł w wieku 72 lat

Robbie Coltrane nie żyje. Odtwórca roli Hagrida w "Harrym Potterze" zmarł w wieku 72 lat

2022-10-14 19:19

Hogwart już nigdy nie będzie taki sam. Robbie Coltrane na zawsze pozostanie w pamięci całego pokolenia kinomanów, a wszystko za sprawą jego wyjątkowej kreacji Hagrida - strażnika kluczy i gajowego w Szkole Magii i Czarodziejstwa, do której uczęszczał Harry Potter. Brytyjski aktor zmarł w wieku 72 lat. W jakich jeszcze filmach zagrał?

Robbie Coltrane był brytyjskim aktorem i komikiem, który zasłynął z występów w takich hitach, jak "Harry Potter", "James Bond", czy "Cracker". Odtwórca roli uwielbianego przez widzów Hagrida zmarł w szpitalu w pobliżu swojego domu w Larbert w Szkocji, co potwierdził jego agent na łamach serwisu Deadline. Dokładna przyczyna śmierci nie została ujawniona, ale wiemy, że Robbie Coltrane od dwóch lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 

Robbie Coltrane nie żyje - w jakich filmach zagrał popularny aktor?

Robbie Coltrane debiutował na małym ekranie - w 1979 roku zagrał w "Play for Today", zaś rok później spróbował swoich sił w kinie, występując w filmach "Śmierć na żywo" i "Flash Gordon". W kolejnych latach prężnie rozwijał swoje aktorskie portfolio i mogliśmy go zobaczyć w takich produkcjach, jak "Z piekła rodem", "Świat to za mało", "Cracker", "Ulubieńcy publiczności", "Uciekające zakonnice", czy "Wielkie nadzieje". Największą popularność przyniosła mu jednak rola Rubeusa Hagrida - strażnika kluczy i gajowego w Hogwarcie, a także przede wszystkim jednego z najlepszych i najbardziej oddanych przyjaciół Harry'ego Pottera. Robbie Coltrane był dumny ze swej magicznej spuścizny i w specjalnym programie "Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu", który ukazał się w styczniu tego roku, stwierdził, że za 50 lat widzowie wciąż będą oglądać "Harry'ego Pottera" i choć jego już nie będzie, to Hagrid pozostanie z nami na zawsze. 

Groby znanych reżyserów cz. 1 Niezapomniani