Netflix wprowadza reklamy - kiedy premiera tańszego abonamentu?

i

Autor: Pixabay Netflix wprowadza reklamy - kiedy premiera tańszego abonamentu?

Reklamy na Netfliksie potwierdzone! Jest data premiery tańszego pakietu

2022-10-14 12:17

Netflix wprowadza tańszy, okrojony abonament, w którym pojawią się reklamy. Poznaliśmy datę premiery najnowszej ofery streamera oraz wszystkie najważniejsze szczegóły.

O reklamach na Netfliksie mówiło się już od wielu miesięcy, a przed kilkoma tygodniami sprawa wydawała się wręcz przesądzona. Słabe wyniki finansowe serwisu miały skłonić włodarzy Netfliksa do wprowadzenia znacznie tańszej, acz uboższej wersji abonamentu, by przyciągnąć nowych użytkowników i stanowić wyzwanie dla konkurencji. Teraz poznaliśmy wreszcie wszystkie szczegóły.

Netflix wprowadza reklamy - kiedy premiera tańszego abonamentu?

Wdrożenie opcji z reklamami zostało przyspieszone (początkowo mówiono o początku 2023 roku), co można tłumaczyć chęcią wyprzedzenia konkurencji - Disney+ wprowadzi podobną opcję w dniu 8 grudnia 2022 roku. Na Netfliksie reklamy pojawią się już na początku listopada, a rzeczony abonament dostępny będzie na ten moment  w 12 krajach: Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Korei, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA oraz we Włoszech. Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy pakiet zawita do Polski.

Ile trwać będą reklamy na Netfliksie? Zgodnie z opublikowanym planem abonamentowym, na godzinę oglądania wyświetlane będzie około 4-5 minut reklam. Spoty pojawiać się będą zarówno przed daną produkcją, jak i w jej trakcie. Mają być one oczywiście spersonalizowane w zależności od kraju oraz treści oglądanych przez danego użytkownika. 

Cena ma wynosić 6,99 USD (w przeliczeniu na złotówki - 34,61 zł). Nowy abonament nie zastąpi oczywiście żadnego z dotychczasowych, a będzie jedynie dodatkową, najtańszą opcją. Niższa cena wiąże się jednak nie tylko z reklamami - część filmów i seriali nie będzie dostępna (z uwagi na kwestie licencyjne), a osoby, które zdecydują się na ten pakiet nie będą miały możliwości pobierania treści i oglądania ich offline. Z kwestii technicznych ulepszeniu poddana zostanie jakość obrazu, gdyż treści wyświetlane będą w rozdzielczości HD (720p).

Sonda
Netflix z reklamami - wykupisz tańczy pakiet?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE