Netflix wprowadza reklamy. Kiedy premiera tańszego pakietu?

i

Autor: Pixabay Netflix wprowadza reklamy. Kiedy premiera tańszego pakietu?

To już oficjalne: Netflix wprowadza reklamy. Kiedy premiera tańszego pakietu?

2022-09-07 12:38

Netflix z reklamami staje się rzeczywistością. Gigant streamingowy ma wprowadzić do oferty tańszy pakiet, w którym użytkownikom pokazywane będą krótkie spoty reklamowe. Ile kosztować będzie nowy pakiet Netfliksa? Pojawiły się pierwsze informacje.

Netflix, mimo ostatnich problemów, wciąż dzierży berło największego giganta wśród serwisów streamingowych. Konkurencja jednak nie śpi i stanowi coraz większe zagrożenie, a Disney+ ogłosił już plany na ofertę Basic, w której to użytkownicy zapłacą mniej za cenę użerania się z reklamami. Teraz Netflix wytacza ciężkie działa i sam wprowadza reklamy. Poznaliśmy datę premiery rzeczonego pakietu.

Netflix wprowadza reklamy - kiedy premiera tańszego pakietu?

O formule "Netflix z reklamami" mówiło się już od dłuższego czasu i rzeczone rozwiązanie wzbudzało tyle samo kontrowersji, co nieszczęsna walka ze współdzieleniem kont. I choć wprowadzenie tańszego pakietu ze spotami reklamowanymi jawiło nam się jako odległa przyszłość, sytuacja uległa zmianie. Jak podaje serwis Variety, w zarządzie platformy zapadły już pierwsze decyzje i Netflix z reklamami ma zawitać już 1 listopada 2022 roku. Na obecną chwilę mówi się jednak wyłącznie o USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, zatem nie wiemy, kiedy nowa oferta trafi do Polski.

Ile będzie kosztować Netflix z reklamami? Miesięczna cena tej opcji w Stanach Zjednoczonych ma wynosić od 7 do 9 dolarów za miesiąc, gdzie pełna wersja, bez reklam, kosztuje tam od 13 do 15 dolarów. Przeliczając to na realia polskiego Netfliksa, możemy się zatem spodziewać, że w naszym kraju zapłacimy za taki pakiet od 20 do 25 złotych (podkreślam jednak, że są to jedynie przewidywania, nie oficjalne informacje). 

Netflix z reklamami - jak będzie wyglądać w praktyce?

Zgodnie z doniesieniami, Netflix planuje pokazywać 15- i 30-sekundowe spoty, które pojawią się przed emisją inetresującej nas produkcji, oraz w jej trakcie (czyli coś na kształt tego, co obecnie oferuje nam Player). Reklamy będą ograniczone do ok. czterech minut na godzinę.

Sonda
Netflix z reklamami - wykupisz tańczy pakiet?

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE