Powstał serial na podstawie książki Katarzyny Bondy. Za kamerą twórca międzynarodowego hitu Netfliksa!

2022-08-18 11:42 Leon Pietrzak
Katarzyna Bonda
Autor: AKPA

Pierwszy polski serial zmierza na Viaplay! Twórca netfliksowego filmu "Za duży na bajki" zrealizuje kolejny projekt. Historia będzie oparta na bestsellerowej powieści Katarzyny Bondy! Szykuje się wielki hit?

Katarzyna Bonda idzie w ślady Remigiusza Mroza, który w ostatnich latach może cieszyć się kilkoma ekranizacjami swoich książek. Popularna platforma Viaplay, która głównie znana jest z transmisji meczów i rozgrywek sportowych, postanowiła stworzyć własną odcinkową produkcję. Najwidoczniej wpadła im w oko książka Katarzyny Bondy, która szybko po swojej premierze stała się hitem sprzedaży. Którą z książek zdecydowano się zekranizować? Czy popularność tytułu przełoży się na sukces serialu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Remigiusz Mróz z szansą na Oscara? Dwie książki otrzymają ekranizację. Pisarz ma ambitne plany!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Morderczynie - pierwszy polski serial na Viaplay! Kiedy premiera?

Platforma zapowiedziała, że stworzy nowy kryminał na podstawie książki "Polskie Morderczynie". Wiemy już, że zdjęcia zostały zakończone i przed twórcami tylko etap postprodukcji. Całość wyreżyseruje Kristoffer Rus - czyli twórca netfliksowego hitu "Za duży na bajki", który cieszy się ostatnio ogromną oglądalnością prawie na całym świecie. Serial "Morderczynie" ma zadebiutować w 2023 roku.

Morderczynie - obsada, fabuła

W głównej roli zobaczymy Maję Pankiewicz, która wcieli się w Karolinę - młodą i ambitną policjantkę. Bohaterka będzie próbowała poradzić sobie z zaginięciem ojca. W jej głowie zaczną pojawiać się nowe pytania, które naruszą jego nieskazitelny wizerunek. Serial ma poruszyć ważne tematy, m.in. przemoc w rodzinie i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego społeczeństwo wciąż daje przyzwolenie na agresję w domu. W obsadzie znalazła się jeszcze Izabela Kuna i Eliza Rycembel.

Sonda
Ekranizacja polskich książek - tak czy nie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE