Polski komediodramat w branży pogrzebowej? Ten serial może nieźle namieszać

2022-08-11 16:12 Leon Pietrzak
Minuta Ciszy
Autor: Materiały prasowe

Kulisy branży pogrzebowej, funeralny biznes, Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki. Tak zapowiada się nowy polski serial, który już niedługo może nieźle namieszać. Zwiastun zapowiada się obiecująco!

Minuta Ciszy to nowa propozycja od Canal+, która pokaże branżę pogrzebową z zupełnie nieznanej strony, z jej szokującymi naturalizmem kulisami. W głównej roli wystąpi Robert Więckiewicz, który postanowi założyć własny biznes, by odprawić swojego przyjaciela w ostatnią drogę. Posunie się do różnych metod, by tylko uratować swoją firmę, która zaliczy trudny start. Przy wsparciu córki zmarłego i swojej niepełnosprawnej żony wejdzie w konflikt z monopolistą na tym rynku. Pierwszy zwiastun serialu pojawił się już w sieci i możecie obejrzeć go poniżej. Kto jeszcze wystąpi w nadchodzącej produkcji? O czym dokładnie opowie serial? Sprawdzamy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zabiłem swojego ojca - nowy dokument Netfliksa przeraża widzów. "Jakie to jest chore!"

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Minuta ciszy - o czym jest?

W nadchodzącym dramacie zobaczymy historię emerytowanego listonosza, Mietka Zasady. Bohater będzie musiał samodzielnie zająć się pochówkiem swojego przyjaciela, ale niestety nie będzie to takie proste, ponieważ zakład pogrzebowy odmówi mu wykonania usługi. Postanawia więc założyć własną firmę, w której będzie balansował na granicy prawa i moralnych zasad.

"Kiedy producent Leszek Bodzak zarysował mi delikatnie fabułę serialu Minuta Ciszy, poczułem, że to może być strzał w dziesiątkę. Gdy przeczytałem już scenariusze wszystkich odcinków, zakochałem się w tej historii i w bohaterach. Dodatkowo spodobało mi się, ze mój bohater to taki spokojny, z pozoru niczym się niewyróżniający „zwykły” człowiek, który jak się okaże, kryje w sobie tajemnicę." - powiedział Robert Więckiewicz

Sonda
Co sądzisz o polskich serialach?

Minuta ciszy - data premiery, obsada, odcinki

Serial "Minuta ciszy" składa się łącznie z 6. odcinków, które będzie można oglądać od 9 września 2022 w serwisie CANAL+ online oraz na stronie canalplus.com. W obsadzie znalazł się Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Piotra Roguckiego, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE