Polowanie na ćmy

i

Autor: TVP

Polowanie na ćmy - Ile odcinków i kiedy emisja w TVP? Obsada, opis

2023-04-02 14:32

"Polowanie na ćmy" to nowy serial TVP, który trafił do wiosennej ramówki w 2023 roku. W historycznej produkcji nie zabrakło znanych twarzy! W obsadzie znalazły się gwiazdy, m.in. Stulecia Winnych, czy Domu pod Dwoma Orłami. O czym jest serial? Ile będzie liczyć odcinków?

Polowanie na ćmy to serial historyczny. Wcześniej zapowiadano ten projekt pod zupełnie inną nazwą - "Pogrom 1905. Miłość i hańba". Produkcja przedstawi losy Polaków pod rosyjskimi zaborami, a szczególnie historię kobiet, które będą próbowały za wszelka cenę zmienić swoje życie. Na ekranie wśród gwiazd pojawi się Sonia Mietielica, którą fani "Stulenia Winnych" na pewno bardzo dobrze kojarzą. Kto jeszcze znalazł się w obsadzie? Kiedy premiera w TVP?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstał pierwszy serial w technologii DEEP FAKE! Czy tak wygląda przyszłość kina i streamingu?

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Polowanie na ćmy - o czym jest serial?

Wybuch bomby przenoszonej przez młodego rewolucjonistę rozpoczyna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły życiem Warszawy w 1905 roku. Rosyjskie represje coraz bardziej skłaniają Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany, Markgrafski, postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym. Serial przedstawia wydarzenia rewolucji 1905 roku w zaborze rosyjskim oraz rozgrywające się na jej tle romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

Sonda
Oglądasz polskie seriale?

Polowanie na ćmy - ile odcinków? Obsada, data emisji w TVP

W obsadzie "Polowania na ćmy" znaleźli się, m.in. Sonia Mietielica ("Stulecie Winnych"), Piotr Nerlewski ("Wojenne dziewczyny"), Monika Krzywkowska ("39 i pół tygodnia", "Odwróceni") oraz Przemysław Stippa, Piotr Siwek, Karolina Rzepa i Daria Polunina. Serial można oglądać w niedzielne wieczory w TVP1 o godz. 20:20 od 19 marca, ale również online na TVP VOD. W serwisie będą pojawiać się również powtórki, co może okazać się pomocne wielu widzom. Produkcja będzie liczyć łącznie siedem odcinków.