Deep Fake Neighbour Wars

i

Autor: Materiały prasowe / ITV

Powstał pierwszy serial w technologii DEEP FAKE! Czy tak wygląda przyszłość kina i streamingu?

2023-01-30 10:21

Powstał pierwszy w historii serial wykorzystujący technologię deep fake. Polega ona na tym, że można dowolną twarz wkleić do dowolnego nagrania. Czy tak będzie wyglądać przyszłość filmów i seriali? Zobaczcie pierwszy zwiastun!

Pierwszy serial deep fake to nie żart. O tej technologii zrobiło sie głośno już kilka lat lat temu, ale raczej nikt nie spodziewał się, że twórcy filmów i seriali zaczną ją wykorzystywać w "normalnych" produkcjach. Przypomnijmy, że deep fake jest techniką obróbki obrazu, która pozwala połączyć właściwie każdą twarz z innym nagraniem przy użyciu sztucznej inteligencji. Takie rozwiązanie budzi wiele kontrowersji, bo nie ma problemu, by fałszywie obsadzić twarz kogoś znanego, a nawet naszą własną, np. w filmie pornograficznym lub przerobić nagrania polityków i wprowadzić chaos oraz dezinformację. Technologia deep fake rozwija się w szybkim tempie i momentami trudno jest odróżnić, który obraz jest prawdziwy, a który zmontowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktorzy, którzy zrezygnowali z kariery, aby zająć się zwyczajną pracą. Nie tylko "Siara"

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Jak wygląda pierwszy "deep fejkowy" serial?

Jedna z brytyjskich stacji postanowiła skorzystać z tej technologii i stworzyła serial z największymi gwiazdami, które... nawet nie pojawiły się na planie. Twarze znanych aktorów realistycznie wklejono we wcześniej przygotowane nagrania i za pomocą sztucznej inteligencji poddano animacji. Co więcej, w nowym serialu możemy usłyszeć nawet prawdziwe głosy bohaterów. W obsadzie pojawili się, m.in. Adele, Rihanna, Ariana Grande, piłkarz Harry Kane, Matthew McConaughey, Idris Elba, Kim Kardashian, zawodnik MMA Conor McGregor, a także aktywistka klimatyczna Greta Thunberg. Serial nazywa się "Deep Fake Neighbour Wars" i jest komedią, która opowiada losy sąsiadów, którzy mieszkają niedaleko siebie. Produkcja powstała dla ITV, a z jej zwiastunem możecie zapoznać się poniżej.

Sonda
Czy technologia DEEP FAKE sprawi, że aktorzy stracą pracę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE