Deep Fake Neighbour Wars

i

Autor: Materiały prasowe / ITV

Powstał pierwszy serial w technologii DEEP FAKE! Czy tak wygląda przyszłość kina i streamingu?

2023-01-30 10:21

Powstał pierwszy w historii serial wykorzystujący technologię deep fake. Polega ona na tym, że można dowolną twarz wkleić do dowolnego nagrania. Czy tak będzie wyglądać przyszłość filmów i seriali? Zobaczcie pierwszy zwiastun!

Pierwszy serial deep fake to nie żart. O tej technologii zrobiło sie głośno już kilka lat lat temu, ale raczej nikt nie spodziewał się, że twórcy filmów i seriali zaczną ją wykorzystywać w "normalnych" produkcjach. Przypomnijmy, że deep fake jest techniką obróbki obrazu, która pozwala połączyć właściwie każdą twarz z innym nagraniem przy użyciu sztucznej inteligencji. Takie rozwiązanie budzi wiele kontrowersji, bo nie ma problemu, by fałszywie obsadzić twarz kogoś znanego, a nawet naszą własną, np. w filmie pornograficznym lub przerobić nagrania polityków i wprowadzić chaos oraz dezinformację. Technologia deep fake rozwija się w szybkim tempie i momentami trudno jest odróżnić, który obraz jest prawdziwy, a który zmontowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktorzy, którzy zrezygnowali z kariery, aby zająć się zwyczajną pracą. Nie tylko "Siara"

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Jak wygląda pierwszy "deep fejkowy" serial?

Jedna z brytyjskich stacji postanowiła skorzystać z tej technologii i stworzyła serial z największymi gwiazdami, które... nawet nie pojawiły się na planie. Twarze znanych aktorów realistycznie wklejono we wcześniej przygotowane nagrania i za pomocą sztucznej inteligencji poddano animacji. Co więcej, w nowym serialu możemy usłyszeć nawet prawdziwe głosy bohaterów. W obsadzie pojawili się, m.in. Adele, Rihanna, Ariana Grande, piłkarz Harry Kane, Matthew McConaughey, Idris Elba, Kim Kardashian, zawodnik MMA Conor McGregor, a także aktywistka klimatyczna Greta Thunberg. Serial nazywa się "Deep Fake Neighbour Wars" i jest komedią, która opowiada losy sąsiadów, którzy mieszkają niedaleko siebie. Produkcja powstała dla ITV, a z jej zwiastunem możecie zapoznać się poniżej.

Sonda
Czy technologia DEEP FAKE sprawi, że aktorzy stracą pracę?