Gwiazdy

Polka podbija Hollywood! Tym razem zagra u boku Jude'a Law

2024-06-14 13:08

W USA mieszka od kilku dekad, a na swoim koncie ma już niejedną, wielką, filmową produkcję. 47-letnia Dagmara Domińczyk w końcu uzyskuje rozgłos, na jaki zasługuje. Gdzie tym razem ją zobaczymy?

Urodziła się w Kielcach w 1976 roku, ale szybko trafiła do Nowego Jorku – miała wtedy zaledwie 6 lat. Wyprowadziła się wraz z rodziną – rodzicami Aleksandrą i Mirosławem Mikołajem Domińczykiem, znanym z działań opozycyjnych w PRL oraz przewodniczym Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ Solidarności Regionu Świętokrzyskiego, oraz swoimi dwiema siostrami.

Tam uczęszczała także do Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, a później na studia na Uniwersytecie Carnegie Mellon.

Gdzie grała Dagmara Domińczyk?

Zadebiutowała na Broadwayu w sztuce „Closer” jako Alice, a zaledwie rok później otrzymała swoją pierwszą rolę w Hollywood. W sumie na swoim koncie ma zarówno produkcje serialowe, jak i filmowe. Największe tytuły, jakimi może pochwalić się Dominika, to między innymi rola matki tytułowej „Priscilli” z 2023 roku, Mercedes z Hrabii Monte Cristo, Callie w „Córce” z 2021 roku czy roli Karoliny w słynnym serialu HBO GO „Sukcesja”. Wkrótce zagra w kolejnej produkcji, zaraz obok Jude’a Law oraz Jasona Batemana.

Kim jest mąż Dagmara Domińczyk?

Ponadto mężem Dominiki Domińczyk jest Patrick Wilson, znany z ról w Aquamenie, Obecności, Zakonnicy, Naznaczonym, Jacku Strongu czy Pasażerze. Wspólnie wychowują swoich dwóch synów – starszy z nich, Kal, stawia swoje pierwsze kroki w karierze modelingowej.

Nie tylko "Skazany na śmierć". Oto najlepsze seriale, które dzieją się w więzieniu! | To Się Kręci #21