Polacy w zagranicznych serialach Netfliksa. Gdzie znajdziemy polskich aktorów?

2021-12-06 14:57 Adrian Rybak
Maciej Musiał - Wiedźmin
Autor: Katalin Vermes (Netflix)

Netflix to najpopularniejsza platforma VOD na świecie. Aktualnie zamieszczenie serialu w tym serwisie to niemal pewny sukces. Z tego powodu wielu aktorów marzy o tym, aby zagrać w produkcjach tej firmy. Tak jest też w przypadku polskich aktorów. Niektórym z nich już się to udało! Kogo możemy zobaczyć w zagranicznych serialach Netfliksa?

Polacy w zagranicznych serialach Netfliksa. Gdzie znajdziemy polskich aktorów? Seriale na Netfliksie odnoszą oszałamiające sukcesy. Wydawać by się mogło, że telewizja odeszła już do lamusa i to właśnie Netflix stał się głównym źródłem seriali. Świat oszalał na punkcie takich produkcji jak Squid Game, Dom z papieru, Stranger Things czy Szkoła dla elity. Co ciekawe, w niektórych zagranicznych propozycjach Netfliksa pojawili się polscy aktorzy. Kogo możemy zobaczyć na ekranie? Na jakie seriale z oferty serwisu warto zerknąć?

Maciej Musiał

Jednym z najgłośniejszych udziałów Polaków w zagranicznych serialach był występ Macieja Musiała w ekranizacji Wiedźmina. W 2019 roku wcielił się w postać Sir Lazlo. W serialu pojawili się także dwaj inni, ale mniej znani polscy aktorzy - Marcin Czarnik i Tomasz Krzemieniecki.

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński to jeden z najbardziej docenianych polskich aktorów. Jego także można go zobaczyć w jednym z największych hitów Netliksa. Marcin pojawia się w popularnym serialu Gambit Królowej, gdzie można go zobaczyć w roli bardzo dobrego rosyjskiego szachisty.

Joanna Kulig

Udział Joanny Kulig w zagranicznej produkcji nie powinien nikogo dziwić. Po filmie Zimna wojna stała się jedną z najbardziej cenionych aktorek w Europie. Na Netfliksie można ją zobaczyć w serialu The Eddy. Wciela się tam w postać kochanki właściciela klubu.

Kamil Lemieszewski

Kamil Lemieszewski to gwiazda, którą Polacy mogą znać z programu Big Brother. Wygrał on ostatnią edycję, która była emitowana na antenie TVN7. Kamil od lat współpracuje z zagranicznymi agencjami artystycznymi i tak też dostał się na plan serialu Netfliksa. Niedawno wystąpił jako kaskader w produkcji Barbarzyńcy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE