Maciej Musiał - Wiedźmin

i

Autor: Katalin Vermes (Netflix)

Polacy w zagranicznych serialach Netfliksa. Gdzie znajdziemy polskich aktorów?

2021-12-06 14:57

Netflix to najpopularniejsza platforma VOD na świecie. Aktualnie zamieszczenie serialu w tym serwisie to niemal pewny sukces. Z tego powodu wielu aktorów marzy o tym, aby zagrać w produkcjach tej firmy. Tak jest też w przypadku polskich aktorów. Niektórym z nich już się to udało! Kogo możemy zobaczyć w zagranicznych serialach Netfliksa?

Polacy w zagranicznych serialach Netfliksa. Gdzie znajdziemy polskich aktorów? Seriale na Netfliksie odnoszą oszałamiające sukcesy. Wydawać by się mogło, że telewizja odeszła już do lamusa i to właśnie Netflix stał się głównym źródłem seriali. Świat oszalał na punkcie takich produkcji jak Squid Game, Dom z papieru, Stranger Things czy Szkoła dla elity. Co ciekawe, w niektórych zagranicznych propozycjach Netfliksa pojawili się polscy aktorzy. Kogo możemy zobaczyć na ekranie? Na jakie seriale z oferty serwisu warto zerknąć?

Maciej Musiał

Jednym z najgłośniejszych udziałów Polaków w zagranicznych serialach był występ Macieja Musiała w ekranizacji Wiedźmina. W 2019 roku wcielił się w postać Sir Lazlo. W serialu pojawili się także dwaj inni, ale mniej znani polscy aktorzy - Marcin Czarnik i Tomasz Krzemieniecki.

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński to jeden z najbardziej docenianych polskich aktorów. Jego także można go zobaczyć w jednym z największych hitów Netliksa. Marcin pojawia się w popularnym serialu Gambit Królowej, gdzie można go zobaczyć w roli bardzo dobrego rosyjskiego szachisty.

Joanna Kulig

Udział Joanny Kulig w zagranicznej produkcji nie powinien nikogo dziwić. Po filmie Zimna wojna stała się jedną z najbardziej cenionych aktorek w Europie. Na Netfliksie można ją zobaczyć w serialu The Eddy. Wciela się tam w postać kochanki właściciela klubu.

Kamil Lemieszewski

Kamil Lemieszewski to gwiazda, którą Polacy mogą znać z programu Big Brother. Wygrał on ostatnią edycję, która była emitowana na antenie TVN7. Kamil od lat współpracuje z zagranicznymi agencjami artystycznymi i tak też dostał się na plan serialu Netfliksa. Niedawno wystąpił jako kaskader w produkcji Barbarzyńcy.