“Wednesday”: Percy Hynes White wyrzucony z serialu. Co takiego zrobił aktor?

i

Autor: VLAD CIOPLEA/NETFLIX “Wednesday”: Percy Hynes White wyrzucony z serialu. Co takiego zrobił aktor?

Skandale

Gwiazdor “Wednesday” wyrzucony z serialu. Netflix okazał się bezlitosny?

2023-09-06 17:05

Już niedługo minie rok od debiutu “Wednesday” – serialu o Addamsównie, który okazał się wielkim hitem i otworzył młodym aktorom drzwi do kariery. Przed Percym Hynesem Whitem się one jednak właśnie zatrzasnęły.

“Wednesday” – Percy Hynes White nie pojawi się w drugim sezonie. Co takiego zrobił aktor?

Oskarżenia pod adresem White’a pojawiły się w styczniu 2023 roku. Mieszkanka Toronto zamieściła w sieci informację jakoby aktor zorganizował imprezę, której naczelnym celem było upicie i wykorzystanie seksualne kobiet – sama miała paść ofiarą tego procederu. I choć rzeczonych zarzutów nigdy nie udowodniono, a sam Percy Hynes White określił je mianem kampanii dezinformacji skierowanej w jego stronę, wygląda na to, że jego kariera dobiegła końca, jeszcze zanim na dobre się rozpoczęła.

CZYTAJ TAKŻE: “Infamia” to najważniejszy (i najlepszy) polski serial ostatnich lat. RECENZJA

Percy Hynes White wyrzucony z “Wednesday” – Netflix nie komentuje sprawy

Podkreślenia wymaga jednak fakt, iż wiadomość o usunięciu White’a z serialu Tima Burtona opublikowana została przez media, nie samego Netfliksa, który obecnie wstrzymuje się od głosu. Za rozpowszechnienie tych rewelacji odpowiada Daily Mail, powołujący się na źródło bliskie rodzinie aktora – ten sam informator wygłosił zresztą oświadczenie, w którym skrytykował (rzekomą) postawę włodarzy streamera.

Percy to wspaniały młody człowiek. Nigdy więcej nie padły pod jego adresem żadne oskarżenia. (…) Jest niezawodnie uprzejmy wobec wszystkich, łącznie z ekipą i fanami, z których większość jest wobec niego lojalna i tak powinno być. Wyrzucenie go z serialu przez Netflix to hańba. To były tylko fałszywe pogłoski. To po prostu nie w porządku – skwitowała tajemnicza persona.

“Wednesday” – kiedy drugi sezon na Netfliksie?

Informacje o wyrzuceniu Percy’ego Hynesa White’a zdają się potwierdzać słowa Jenny Ortegi, która kreuje postać Wednesday Addams. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdziła bowiem, że w drugim sezonie nie doczekamy się kontynuacji wątków romantycznych, a grany przez White’a Xavier Thorpe był przecież jej love interest.

Przewidywana data premiery nowych odcinków nie jest obecnie znana. Spekuluje się jednak, że 2. sezon zawita w ofercie Netfliksa dopiero w drugiej połowie 2024 roku (co mogą opóźnić trwające obecnie strajki scenarzystów i aktorów).

Sonda
Podoba Ci się serial „Wednesday”?
Dlaczego scenarzyści strajkują? Chodzi nie tylko o pieniądze! | To Się Kręci #18