Patryk Vega pokazał zwiastun Niewidzialnej wojny. Jest Bóg, patos i dużo seksu. Kiedy premiera?

2022-08-04 10:03 Natalia Nowecka
Niewidzialna wojna: zwiastun autobiografii Patryka Vegi. Kiedy premiera?
Autor: materiały prasowe Kino Świat Niewidzialna wojna: zwiastun autobiografii Patryka Vegi. Kiedy premiera?

Niewidzialna wojna, czyli autobiografia Patryka Vegi, doczekała się pierwszego zwiastuna. Film zadebiutuje za kilka tygodni i wszystko wskazuje na to, że dorobek kontrowersyjnego reżysera sięgnął już granic absurdu.

Patryk Vega znów o sobie przypomina. Kontrowersyjny polski reżyser i twórca kasowych gniotów postanowił uraczyć nad jeszcze jednym filmem, zanim wypłynie na wody międzynarodowe i spróbuje podbić świat swoją gangsterską opowieścią o Władimirze Putinie. "Niewidzialna wojna", czyli autobiografia twórcy takich "dzieł" jak "Botoks", czy "Kobiety mafii", doczekała się pierwsze zwiastuna i zapowiada się... tak, zgadliście, absolutnie koszmarnie. 

Niewidzialna wojna: ZWIASTUN autobiografii Patryka Vegi

Zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" prezentuje się następująco:

Niewidzialna wojna: FABUŁA. O czym opowie film Patryka Vegi?

Patryk Vega zapowiedział również, że "Niewidzialna wojna" to nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

Niewidzialna wojna: kiedy premiera?

Czy Patryk Vega spełni powyższą obietnicę, czy jednak zaserwuje nam absurdalną laurkę dla samego siebie, przepełnioną cringe'em, koszmarnymi dialogami i niczym nie uzasadnionym patosem? Cóż, przekonamy się. Na ten moment opis filmu mówi jedno, a zwiastun... drugie. Ostateczną odpowiedź otrzymamy 30 września 2022 roku, kiedy to "Niewidzialna wojna" zawita na ekranach kin.

W roli Patryka Vegi wystąpi Rafał Zawierucha. Matkę kontrowersyjnego reżysera zagra zaś Anna Mucha (która wystąpiła wcześniej w jego filmie "Miłość, seks & pandemia"), a w obsadzie znaleźli się również: Justyna Karłowska ("Pitbull"), Ignacy Klim ("Kler", "Wołyń"), Artur Dziurman ("Bogowie", "Rojst"), Zbigniew Kozłowski ("Polityka", "Proceder"), Michał Karmowski ("Pętla", "Kobiety mafii 2"), Piotr Cyrwus ("Kryptonim Polska", "Sala samobójców. Hejter"), Andrzej Franczyk ("Boże Ciało", "Lincz") oraz Waldemar Maliszewski ("Pętla", "Pitbull").

Sonda
Co sądzisz o filmach Patryka Vegi?

Jak dobrze znasz kultowe polskie filmy? QUIZ dla prawdziwych koneserów polskiego kina

Pytanie 1 z 9
"Kiler": jaki pseudonim miał bohater, w którego wciela się Janusz Rewiński?
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE