Oscary 2020: Boże Ciało ma szansę na statuetkę? Te filmy walczą o nagrodę dla filmu nieanglojęzycznego

2019-12-17 10:30 aw
Boże Ciało
Autor: screen youtube.com, kanał KinoSwiatPL screen youtube.com

Polska ma już na koncie kilka Oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ostatni z nich to statuetka dla filmu Ida Pawła Pawlikowskiego w 2015 roku. Reżyser był także nominowany później za film Zimna wojna, jednak Oscara zgarnął wówczas Alfonso Cuaron z filmem Roma. W 2020 o Nagrodę Akademii Filmowej będzie walczyć film Boże Ciało Jana Komasy. Jakie ma szanse?

Oscary 2020: Boże Ciało zgarnie nagrodę? Są już pierwsze przewidywania ekspertów. Boże Ciało to film Jana Komasy, uznanego twórcy m.in. Sali samobójców oraz Miasta 44. Boże Ciało jest oficjalnym polskim kandydatem do Oscara dla najlepszego filmu anglojęzycznego. Czy uda się mu zgarnąć nagrodę? Konkurencja jest bardzo silna.

Oscary 2020: Boże Ciało ma szansę?

Film Jana Komasy to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopaka, który w parafii w małej miejscowości podszywa się pod księdza. W filmie zagrali m.in. Bartosz Bielenia, Łukasz Simlat, Zdzisław Wardejn i Leszek Lichota. Produkcja miała premierę w Polsce 11 października i jak na razie zbiera bardzo dobre recenzje widzów i krytyków.

Mimo że produkcja jest bardzo dobrze oceniania, w tegorocznym wyścigu po Oscary ma gigantyczną konkurencję. W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny zgłoszona została rekordowa liczba 93 filmów. Wśród nich znalazły się m.in. Ból i blask Almodovara reprezentujący Hiszpanię, Monos - oddział małp z Kolumbii, który jest jednym z faworytów w przewidywaniach, a także Parasite z Korei Południowej, który został w tym roku wyróżniony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes. Mimo że wyścig jest niezwykle trudny, Boże Ciało załapało się na shortlistę ogłoszoną przez Akademię Filmową w połowie grudnia! W połowie stycznia zostaną ogłoszone ostateczne nominacje. Tegoroczna gala Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE