Scena z serialu Odwilż

i

Autor: materiały prasowe

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

2022-04-03 15:31

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO? Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. zachęt.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

Od 1 kwietnia w HBO Max dostępne są dwa odcinki produkcji, a kolejne odcinki będą debiutowały po dwa co tydzień. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie. Produkcja liczy sześć odcinków.

Sonda
Planujesz obejrzeć serial "Odwilż"?

Odwilż - obsada

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Odwilż - bohaterowie

 • Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda)

Twarda, nieustępliwa policjantka. Obsesyjnie zaangażowana w pracę. Niedawno straciła męża, Wojtka, który również był policjantem. Mama kilkuletniej Hani. Tkwi w zawieszeniu, w tymczasowości – nie jest w stanie przyjąć do wiadomości okoliczności śmierci męża.

 • Krzysztof Trepa (Bartek Kotschedoff)

Partner policyjny Zawiei. Twardo stąpa po ziemi. Wspiera Zawieję bez względu na wszystko. Jest lojalnym kolegą, na którego ona zawsze możne liczyć, także w sferze prywatnej

 • Bogdan Pietrzak (Juliusz Chrząstowski)

Naczelnik Wydziału, w którym służy Zawieja. Jest wymagający i zasadniczy, uparcie dążący do celu. Poważnie traktuje każde prowadzone przez jego wydział śledztwo. Nikomu nie daje taryfy ulgowej, ale można na nim polegać.

 • Andrzej Radwan (Cezary Łukaszewicz)

Były partner policyjny Wojtka, zmarłego męża Zawiei. Policjant w depresji, ze skomplikowaną sytuacją rodzinną.

 • Michał Strzelecki (Bogusław Linda)

Prokurator okręgowy. Szanowany, nieustępliwy i surowy profesjonalista, można go określić mianem twardego gracza. Ma wielu wrogów ze względu na wcześniejsze śledztwa i sprawy, które prowadził. To jego ciężarna córka Magda zostaje zamordowana przez nieznanych sprawców.

 • Marcin Kosiński (Sebastian Fabijański)

Mąż zmarłej Magdy, której ciało zostało znalezione na brzegu rzeki. Od siedmiu lat byli małżeństwem, teraz oczekiwali dziecka. W ostatnich miesiącach przed jej śmiercią mieli kłopoty, nie mieszkali razem. Nieakceptowany przez teścia, ma problemy z długami.

 • Jan Zawieja (Andrzej Grabowski)

Ojciec Wojtka, zmarłego męża Zawiei, były policjant. Nie może pogodzić się ze śmiercią syna, szuka wytłumaczenia. Często opiekuje się swoją wnuczką, Hanią, a Zawieja może liczyć na jego wsparcie.

 • Hania Zawieja (Marcelina Stępkowska)

Kilkuletnia córeczka Zawiei. Niedawno straciła ojca. Sporo czasu spędza z dziadkiem, bo jej mama bardzo dużo pracuje.

 • Gosia Adamczyk (Ewa Skibińska)

Matka Zawiei, z którą ta ma ograniczony kontakt. Mieszka w innym mieście, martwi się o córkę.

 • Anka Janas (Małgorzata Gorol)

Przyjaciółka ofiary. To ona była wsparciem dla Magdy Kosińskiej w ostatnim okresie przed śmiercią. Obie kobiety znały się od dzieciństwa, łączyła je wspólna historia i prawdziwa przyjaźń.

 • Konrad Janas (Piotr Żurawski)

Przyjaciel Marcina Kosińskiego, brat Anki Janas.

 • Dorota Czerwińska (Monika Krzywkowska)

Partnerka życiowa prokuratora Strzeleckiego.