Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

2019-12-13 17:02
Xawery Żuławski
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO? Odwilż to kolejna oryginalna produkcja HBO EUROPE realizowana w Polsce. To kryminalny dramat obyczajowy, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Europe. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

Akcja serialu będzie rozgrywała się w Szczecinie. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2020 r. Serial ma liczyć łącznie 6 odcinków. To kryminał, ale to też love story o relacji matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż – mówi Marta Szymanek, scenarzystka serialu.

NAJNOWSZE