Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

2022-04-03 15:31
Scena z serialu Odwilż
Autor: materiały prasowe

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO? Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. zachęt.

Odwilż - ile odcinków liczy serial Xawerego Żuławskiego na HBO?

Od 1 kwietnia w HBO Max dostępne są dwa odcinki produkcji, a kolejne odcinki będą debiutowały po dwa co tydzień. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie. Produkcja liczy sześć odcinków.

Sonda
Planujesz obejrzeć serial "Odwilż"?

Odwilż - obsada

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Odwilż - bohaterowie

 • Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda)

Twarda, nieustępliwa policjantka. Obsesyjnie zaangażowana w pracę. Niedawno straciła męża, Wojtka, który również był policjantem. Mama kilkuletniej Hani. Tkwi w zawieszeniu, w tymczasowości – nie jest w stanie przyjąć do wiadomości okoliczności śmierci męża.

 • Krzysztof Trepa (Bartek Kotschedoff)

Partner policyjny Zawiei. Twardo stąpa po ziemi. Wspiera Zawieję bez względu na wszystko. Jest lojalnym kolegą, na którego ona zawsze możne liczyć, także w sferze prywatnej

 • Bogdan Pietrzak (Juliusz Chrząstowski)

Naczelnik Wydziału, w którym służy Zawieja. Jest wymagający i zasadniczy, uparcie dążący do celu. Poważnie traktuje każde prowadzone przez jego wydział śledztwo. Nikomu nie daje taryfy ulgowej, ale można na nim polegać.

 • Andrzej Radwan (Cezary Łukaszewicz)

Były partner policyjny Wojtka, zmarłego męża Zawiei. Policjant w depresji, ze skomplikowaną sytuacją rodzinną.

 • Michał Strzelecki (Bogusław Linda)

Prokurator okręgowy. Szanowany, nieustępliwy i surowy profesjonalista, można go określić mianem twardego gracza. Ma wielu wrogów ze względu na wcześniejsze śledztwa i sprawy, które prowadził. To jego ciężarna córka Magda zostaje zamordowana przez nieznanych sprawców.

 • Marcin Kosiński (Sebastian Fabijański)

Mąż zmarłej Magdy, której ciało zostało znalezione na brzegu rzeki. Od siedmiu lat byli małżeństwem, teraz oczekiwali dziecka. W ostatnich miesiącach przed jej śmiercią mieli kłopoty, nie mieszkali razem. Nieakceptowany przez teścia, ma problemy z długami.

 • Jan Zawieja (Andrzej Grabowski)

Ojciec Wojtka, zmarłego męża Zawiei, były policjant. Nie może pogodzić się ze śmiercią syna, szuka wytłumaczenia. Często opiekuje się swoją wnuczką, Hanią, a Zawieja może liczyć na jego wsparcie.

 • Hania Zawieja (Marcelina Stępkowska)

Kilkuletnia córeczka Zawiei. Niedawno straciła ojca. Sporo czasu spędza z dziadkiem, bo jej mama bardzo dużo pracuje.

 • Gosia Adamczyk (Ewa Skibińska)

Matka Zawiei, z którą ta ma ograniczony kontakt. Mieszka w innym mieście, martwi się o córkę.

 • Anka Janas (Małgorzata Gorol)

Przyjaciółka ofiary. To ona była wsparciem dla Magdy Kosińskiej w ostatnim okresie przed śmiercią. Obie kobiety znały się od dzieciństwa, łączyła je wspólna historia i prawdziwa przyjaźń.

 • Konrad Janas (Piotr Żurawski)

Przyjaciel Marcina Kosińskiego, brat Anki Janas.

 • Dorota Czerwińska (Monika Krzywkowska)

Partnerka życiowa prokuratora Strzeleckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE