Notre-Dame płonie - zwiastun i data premiery

i

Autor: Pathe - TF1 Films Production/Collection Christophel/East News Notre-Dame płonie - zwiastun i data premiery

Notre-Dame płonie: zobaczcie kuriozalny zwiastun filmu, który zmierza do kin. Jest polski akcent!

2022-05-25 16:18

"Notre-Dame płonie" to nadchodzący francuski film, który zapowiada się jako dramat przez wielkie D. Twórca "Wroga u bram" wziął bowiem na tapetę wydarzenie, do którego doszło przed trzema laty i rozdmuchał je do rozmiarów... ogólnoświatowej tragedii. Zresztą zobaczcie sami - zaprezentowano pierwszy zwiastun.

Katedra Notre-Dame w Paryżu znalazła się na językach całego świata, gdy przed trzema laty stanęła w płomieniach. Media donosiły o bohaterskiej walce strażaków z żywiołem, internauci tworzyli memy, a celebryci prześcigali się w obietnicach wyłożenia pieniędzy na remont. Potem temat ucichł, a dziś poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku kojarzy się większości z premierą finałowego sezonu "Gry o tron", nie płonącą katedrą. Francuzi jednak pamiętają. Pamiętają nawet do tego stopnia, że postanowili zrobić o tym film, który zmierza już na ekrany kin. W sieci zadebiutował zwiastun, który prezentuje zrealizowaną z wysokim budżetem, acz do granic możliwości przedramatyzowaną opowieść o płonącej Notre-Dame. PS: usłyszycie w nim nawet kilka słów po polsku!

Notre-Dame płonie - ZWIASTUN

"Notre-Dame płonie" zapowiadany jest jako zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. W sieci ukazał się zwiastun, który prezentuje się następująco:

Dystrybutor zaprezentował też oficjalny opis fabuły "Notre-Dame płonie", w którym czytamy: Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne, a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Mury "Matki Wszystkich Katedr" przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

ZOBACZ TAKŻE: Notre Dame w filmach - tak katedrę przedstawia kino

Notre-Dame płonie - KIEDY PREMIERA?

Za reżyserię odpowiada Jean-Jacques Annaud, który ma na swoim koncie takie filmy, jak "Imię róży" i "Wróg u bram". W obsadzie znaleźli się zaś Samuel Labarthe, Jean-Paul Bordes, Mickaël Chirinian, Jules Sadoughi, Jérémie Laheurte czy Chloé Jouannet. "Notre-Dame płonie" zadebiutuje na ekranach polskich kin 19 sierpnia 2022 roku. Zapowiada się WYBORNY seans!

ZOBACZ TAKŻE: Filmy 2022 - najciekawsze premiery, których za nich nie możecie przegapić

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?