Notre-Dame płonie: zobaczcie kuriozalny zwiastun filmu, który zmierza do kin. Jest polski akcent!

2022-05-25 16:18 Natalia Nowecka
Notre-Dame płonie - zwiastun i data premiery
Autor: Pathe - TF1 Films Production/Collection Christophel/East News Notre-Dame płonie - zwiastun i data premiery

"Notre-Dame płonie" to nadchodzący francuski film, który zapowiada się jako dramat przez wielkie D. Twórca "Wroga u bram" wziął bowiem na tapetę wydarzenie, do którego doszło przed trzema laty i rozdmuchał je do rozmiarów... ogólnoświatowej tragedii. Zresztą zobaczcie sami - zaprezentowano pierwszy zwiastun.

Katedra Notre-Dame w Paryżu znalazła się na językach całego świata, gdy przed trzema laty stanęła w płomieniach. Media donosiły o bohaterskiej walce strażaków z żywiołem, internauci tworzyli memy, a celebryci prześcigali się w obietnicach wyłożenia pieniędzy na remont. Potem temat ucichł, a dziś poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku kojarzy się większości z premierą finałowego sezonu "Gry o tron", nie płonącą katedrą. Francuzi jednak pamiętają. Pamiętają nawet do tego stopnia, że postanowili zrobić o tym film, który zmierza już na ekrany kin. W sieci zadebiutował zwiastun, który prezentuje zrealizowaną z wysokim budżetem, acz do granic możliwości przedramatyzowaną opowieść o płonącej Notre-Dame. PS: usłyszycie w nim nawet kilka słów po polsku!

Notre-Dame płonie - ZWIASTUN

"Notre-Dame płonie" zapowiadany jest jako zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. W sieci ukazał się zwiastun, który prezentuje się następująco:

Dystrybutor zaprezentował też oficjalny opis fabuły "Notre-Dame płonie", w którym czytamy: Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne, a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Mury "Matki Wszystkich Katedr" przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

ZOBACZ TAKŻE: Notre Dame w filmach - tak katedrę przedstawia kino

Notre-Dame płonie - KIEDY PREMIERA?

Za reżyserię odpowiada Jean-Jacques Annaud, który ma na swoim koncie takie filmy, jak "Imię róży" i "Wróg u bram". W obsadzie znaleźli się zaś Samuel Labarthe, Jean-Paul Bordes, Mickaël Chirinian, Jules Sadoughi, Jérémie Laheurte czy Chloé Jouannet. "Notre-Dame płonie" zadebiutuje na ekranach polskich kin 19 sierpnia 2022 roku. Zapowiada się WYBORNY seans!

ZOBACZ TAKŻE: Filmy 2022 - najciekawsze premiery, których za nich nie możecie przegapić

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE