Titanic i inne: oto najlepsze filmy katastroficzne w dziejach

i

Autor: materiały prasowe "Titanic" i inne: oto najlepsze filmy katastroficzne w dziejach

Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach. "Titanic" i inne wspaniałe dzieła

2023-06-22 16:39

"Dzień zagłady", "Twister", a może "Pojutrze"? Które filmy katastroficzne należą do kategorii top of the top? Wyłoniliśmy dla was 5 najmocniejszych pozycji.

Koniec świata to wdzięczny temat na film. Wszyscy bowiem lubujemy się w oglądaniu gigantycznych fal tsunami niszczących wszystko na swojej drodze, asteroid uderzających w naszą planetę, czy chociażby huraganów i tornad z latającymi krowami i samochodami. Kataklizmy mają bowiem w sobie coś... oczyszczającego i ekscytującego. Nic zatem dziwnego, że wielu filmowców wzięło na warsztat globalną zagładę, tudzież bardziej lokalne kataklizmy. Którym jednak wyszło to najlepiej?

ZOBACZ TAKŻE: Titanic wcale nie zatonął?! Pojawiła się szokująca teoria spiskowa

Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach [TOP5]

Dziś postanowiłam wyłonić dla was 5 absolutnie najlepszych przedstawicieli ekranowych kataklizmów. Wybór nie był prosty, bowiem popkultura uraczyła nas już wieloma zapierającymi dech w piersiach produkcjami katastroficznymi przez wielkie K. Wyniki mojego przeglądu znajdziecie w poniższej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej traumatyzujące filmy w dziejach kina. Po ich obejrzeniu już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem

Sonda
Lubisz filmy katastroficzne?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3