Emma Stone / Yórgos Lánthimos

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

FILMY

Nakręcił "Biedne istoty", a teraz zrobi koreańską komedię. Emma Stone znowu w obsadzie?

2024-02-22 12:42

Emma Stone i Yórgos Lánthimos znowu połączą siły? Na to wygląda! Twórca "Biednych istot" i "Faworyty" bierze się na kolejny projekt. Tym razem szykuje nową wersja koreańskiej komedii "Save the Green Planet". Przyciągnie tłumy przed ekrany? Oto wszystko, co już wiemy o następnym filmie greckiego reżysera.

Yórgos Lánthimos od zawsze potrafił zaciekawić widza. Ostatnio jednak zrobiło się o nim głośno przez film "Biedne istoty", który nominowano do Oscarów aż w jedenastu kategoriach - najlepszy film, aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo), reżyseria, scenariusz adaptowany, scenografia, charakteryzacja, kostiumy, muzyka, zdjęcia i montaż. Przypomnijmy, że twórca ma na swoim koncie też takie tytuły jak "Lobster", "Faworyta", czy "Kieł". Lánthimos nie narzeka na nudę i ciągle ma pełne ręce roboty. Nadchodzące "Kinds of Kindness" (też z Emmą Stone) to nie wszystko, bo od reżysera dostaniemy przynajmniej jeszcze jeden projekt!

TOP10 najlepszych koreańskich filmów i seriali | To Się Kręci #25

Twórca "Biednych istot" tworzy remake koreańskiego filmu

Wszystko wskazuje na to, że Yórgos Lánthimos nakręci nową wersję koreańskiego "Save the Green Planet". To komedia z 2003 roku, opowiadająca o niezrównoważonym psychicznie chłopaku, który wierzy, że obce istoty obserwują Ziemię i chcą unicestwić ludzkość. Bohater jest nawet przekonany, że prezes jednej z dużych firm jest kosmitą. Decyduje się go porwać i przez tortury wydobyć z niego informacje na temat ataku. Teraz ta historia zostanie przeniesiona ponownie na ekran przez twórcę "Biednych istot". Wcześniej za kamerą miał stanąć reżyser oryginału, ale ostatecznie tak się nie stało. Prace na planie wystartują latem w Stanach (Nowy Jork) i Wielkiej Brytanii.

Emma Stone w nowej wersji "Save the Green Planet"?

Yórgos Lánthimos już kilkukrotnie miał okazję współpracować z aktorką - przy "Faworycie", "Bleat", "Biednymi istotami" i nowym projekcie "Kinds of Kindness". Bardzo możliwe, że teraz Emma Stone i reżyser ponownie spotkają się na planie. Jak podaje zagraniczna prasa, w tym Variety, amerykańska gwiazda stara się właśnie o rolę w tej produkcji. Nie będzie to jednak pierwszoplanowa kreacja, tylko drugi plan.