Awantura / Netflix

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

AZJATYCKIE

Nowe koreańskie produkcje trafią na Netflix. Będą hitem jak "Squid Game"?

2024-02-08 15:51

Popularność koreańskich produkcji nie słabnie. Można to zauważyć szczególnie w serwisie Netflix, gdzie z roku na rok pojawia się coraz więcej filmów i seriali z tej części świata. Streamingowy gigant nie zamierza z nich rezygnować i zobowiązał się jeszcze bardziej poszerzyć bibliotekę, przeznaczając pokaźną sumę na zupełnie nowe tytuły. Są już nawet pierwsze zapowiedzi!

Koreańskie produkcje na Netfliksie mają się bardzo dobrze. Po sukcesie "Squid Game" zaczęliśmy dostawać coraz więcej azjatyckiego contentu i wszystko wskazuje na to, że włodarze serwisu nie zamierzają spocząć na laurach. Już teraz Netflix zapowiedział, że w ciągu najbliższych czterech lat przeznaczy aż 2,5 miliarda dolarów na nowe koreańskie filmy, seriale i programy. To oznacza, że rynek azjatycki stał się znaczący i śmiało można powiedzieć, że jest teraz jednym z największych priorytetów streamingowego giganta. Fani produkcji z tej części globu mogą spodziewać się nie tylko kontynuacji wielkich hitów, ale również kilka zupełnie nowych tytułów i formatów.

TOP10 najlepszych koreańskich filmów i seriali | To Się Kręci #22

Korea podbija Netfliksa! Drugi sezon "Squid Game" to nie wszystko

Z początkiem 2024 roku oficjalnie potwierdzono, że Squid Game powraca i nowe odcinki koreańskiego hitu zobaczymy na przestrzeni kilku miesięcy. To jednak dopiero początek. Netflix już teraz zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2024 zadebiutuje serial "Zabójczy paradoks" opierający się na bardzo popularnym webtoonie (rodzaj internetowej mangi) i opowiadający o studencie, który przez przypadek popełnia morderstwo i odkrywa nadprzyrodzony dar. Oczywiście na ogonie będzie miał detektywa. Z pierwszym dniem marca dostaniemy także film "Nazywam się Loh Kiwan" o bohaterze uciekającym z Korei Północnej. Poza tym, jeszcze w pierwszym kwartale pojawi się, m.in. komedia "Chicken Nugget" i dramat rodzinny "Queen of Tears".

W drugim kwartale 2024 roku będzie jeszcze ciekawiej. Netflix ogłosił, że doczekamy się, m.in. takich tytułów jak "Hellbound", trzeciego sezonu "Sweet Home", mocnej produkcji o pasożytach żerujących na ludzkich żywicielach "Parasyte: The Grey", czy "Resident Playbook". W drugiej połowie roku pojawi się także drugi sezon "Potwora z Gyeongseongu". I to właściwie dopiero wycinek tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach, bo będzie tego zdecydowanie więcej! Filmy "The Great Flood", sequel "Concrete Utopia", czy nawet akcyjniak "Officer Black Belt" również są na liście priorytetów.

Nie tylko koreańskie filmy i seriale. Będą też programy reality!

Poza pełnometrażówkami i produkcjami odcinkowymi nie zabraknie w bazie Netfliksa programów typu reality show. "Silni i sprawni" przyjęli się bardzo dobrze, więc w tym roku możemy spodziewać się oczywiście drugiego sezonu. Przypomnijmy, że to program, w którym różni uczestnicy (kulturyści, olimpijczycy, byli wojskowi, trenerzy, influencerzy, czy modelki) stają do walki o tytuł najlepszego zawodnika, mierząc się z różnymi zaskakującymi wyzwaniami. Do tego na jesieni mamy obejrzeć również show zatytułowane "Influencer", w którym koreańscy influencerzy będą walczyć o to, kto ma największy wpływ na media społecznościowe. 

Poniżej możecie zapoznać się z niektórymi nowymi tytułami, które trafią na Netfliksa w formie wideo.