Młody Piłsudski odcinek 3 - streszczenie. Ziuk wraca z zesłania. Chce zacząć działalność konspiracyjną

2019-12-11 16:32
Młody Piłsudski
Autor: Materiały TVP

Po powrocie z syberyjskiego zesłania Ziuk próbuje od nowa rozpocząć życie w rodzinnym Wilnie. Popada w depresję, którą lekarz określa jako syberyjską melancholię – przypadłość, na którą cierpi większość byłych zesłańców. Co jeszcze wydarzy się w 3 odcinku serialu? Młody Piłsudski zadebiutował na antenie Telewizji Polskiej jeszcze w 2018 roku. Pilotażowy odcinek serialu został wyemitowany w Święto Niepodległości.

Młody Piłsudski odcinek 3 - streszczenie. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu? Pilotażowy odcinek został wyemitowany ponownie 11 listopada 2019, a do regularnej emisji trafił w niedzielę 8 grudnia. Koleje odcinki Młodego Piłsudskiego widzowie mogą oglądać co tydzień w niedziele o godzinie 20:15.

Młody Piłsudski odcinek 3 - streszczenie

Ziuka wspomnienia wielkiej miłości, którą przeżył na dalekiej Syberii. Tymczasem carskie represje wobec Polaków nasilają się. Trwa przyśpieszona rusyfikacja. Polaków obowiązuje zakaz mówienia w ojczystym języku poza własnym domem. Ziuk jako politycznie podejrzany musi co tydzień meldować się w żandarmerii. Powoli dojrzewa do decyzji, żeby porzucić zwyczajne życie i zaangażować się w konspiracyjną działalność przeciwko caratowi.

Młody Piłsudski - odcinek 3. Kiedy oglądać?

Trzeci odcinek serialu zostanie wyemitowany w niedzielę 15 grudnia o godzinie 20:15. Powtórkę będzie można zobaczyć tydzień później w sobotę 21 grudnia o godzinie 11:40.

NAJNOWSZE