Młody Piłsudski - ile odcinków liczy serial historyczny TVP?

2019-12-03 10:57
Młody Piłsudski
Autor: Materiały TVP

Telewizja Polska w ostatnich latach zdecydowanie przoduje w tworzeniu seriali historycznych i kostiumowych. Na antenie pojawiło się sporo nowości m.in. Wojenne dziewczyny czy Stulecie Winnych. Już w 2018 roku zadebiutował kolejny serial, Młody Piłsudski, który, jak wskazuje tytuł, opowiada o młodzieńczych latach Marszałka. Do regularnej emisji produkcja wchodzi natomiast dopiero pod koniec 2019 roku.

Młody Piłsudski - ile odcinków liczy serial historyczny TVP? Pierwszy odcinek serialu widzowie mieli okazję obejrzeć już dwukrotnie - został on wyemitowany 11 listopada 2018 i 2019 roku. W pierwszym odcinku Ziuk wraz z bratem Bronkiem są w tym czasie w gimnazjum. Ziuk wygrywa zakład, że nie wyrzucą go ze szkoły jeśli nie pójdzie do cerkwi na mszę żałobną za cara.

Młody Piłsudski - o czym jest serial?

Bronek wyjeżdża na studia i angażuje się w ruch socjalistów, którzy chcą przeprowadzić zamach na cara Aleksandra III. Zamach się nie udaje, a Ziuk i jego starszy brat Bronek zostają oskarżeni o udział w jego planowaniu. Ziuk zostaje skazany na 5 lat zesłania na Syberię, a Bronek na 15 lat katorgi na Sachalinie. Ziuk wyrusza kibitką spod bramy więzienia na Sybir.

Młody Piłsudski - ile odcinków liczy serial?

Do stałej emisji produkcja trafi w niedzielę 8 grudnia o godzinie 20:15. Wtedy zostanie wyemitowany drugi odcinek serialu. Pierwszy sezon Młodego Piłsudskiego ma składać się z 13 odcinków. W serialu występują m.in.:

  • Grzegorz Otrębski (Józef Piłsudski),
  • Ewa Wencel,
  • Roman Gancarczyk,
  • Sebastian Cybulski,
  • Urszula Grabowska.
NAJNOWSZE