Młody Piłsudski - obsada. Kogo zobaczymy w serialu historycznym TVP?

2019-12-02 14:58
Ziuk. Młody Piłsudski
Autor: screen vod.tvp.pl screen vod.tvp.pl

TVP wyprodukował kolejny - m.in. obok Stulecia Winnych czy Wojennych dziewczyn - serial historyczny. Tym razem fabuła będzie skupiać się na wczesnych latach marszałka Józefa Piłsudskiego. Kogo zobaczymy w obsadzie?

Młody Piłsudski - obsada. Kto zagra w serialu TVP? Produkcja ta może być jednym z ciekawszych projektów stacji. Jego fabuła rozpoczyna się w momencie, gdy udany zamach na cara Aleksandra II zmienia życie mieszkańców byłego Królestwa Polskiego, w tym Ziuka - Józefa Piłsudskiego. Sprawdź, co już wiemy o serialu Młody Piłsudski i kiedy go oglądać.

Młody Piłsudski - fabuła

W pierwszym odcinku serii poznajemy głównego bohatera jako gimnazjalistę, młodzieńca inteligentnego, pomysłowego, przekornego, nie poddającego się pokornie carskiej władzy. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką, pełniącą rolę duchowego opiekuna młodego Piłsudskiego. Ziukowi towarzyszy starszy brat Bronek. Rozważniejszy, poważniejszy, z większą odpowiedzialnością podchodzący do codziennych problemów nawiedzonej przez carską Rosję ojczyzny. Kiedy Ziuk, zgrabnym psikusem, skierowanym przeciw pułkownikowi armii carskiej, unika obecności podczas mszy żałobnej ku pamięci Cara Aleksandra II, Bronek w cerkwi pokornie i bez satysfakcji, zbiera wygraną w zakładzie o brak obecności Ziuka na nabożeństwie. Wyraźnie rysuje się różnica w charakterach braci.

Młody Piłsudski - obsada. Kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie znaleźli się m.in.:

  • Grzegorz Otrębski (Józef Piłsudski),
  • Ewa Wencel,
  • Roman Gancarczyk,
  • Sebastian Cybulski,
  • Urszula Grabowska.

Młody Piłsudski - kiedy oglądać?

Pilotażowy odcinek serialu został wyemitowany na TVP1 dwukrotnie - 11 listopada 2018 i 2019. Od odcinka drugiego serial będzie można oglądać w niedziele o godzinie 20:15 począwszy od 8 grudnia 2019. Pierwszy sezon ma składać się łącznie z 13 odcinków.

NAJNOWSZE