Festiwal Piękna

Miss Supranational - kto wygrał? Oto wszystkie laureatki. Niektóre z nich zmieniły się nie do poznania!

Miss Supranational to jeden z najpopularniejszych konkursów piękności na świecie, który od 2009 roku koronuje najpiękniejsze kobiety z różnych zakątków globu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dziś wyglądają wszystkie zwyciężczynie tego konkursu, który organizowany jest w Polsce. Jak zmieniły się od momentu zdobycia korony? Niektóre z nich przeszły spektakularne metamorfozy!

Spis treści

 1. Co to oznacza Miss Supranational?
 2. Jaka jest różnica między Miss Supranational a Miss Universe?
 3. Czy Polka wygrała Miss Supranational?
 4. Miss Supranational - kto wygrał? Wszystkie zwyciężczynie
 5. Miss Supranational kiedyś i dziś. Tak zmieniły się od momentu koronacji

Co to oznacza Miss Supranational?

Miss Supranational to konkurs piękności, który zdobył uznanie i popularność na całym świecie, w tym również w Polsce, gdzie organizowany jest w ramach Festiwalu Piękna, którego producentem jest Telewizja Polsat. Historia konkursu Miss Supranational sięga 2009 roku. To właśnie wtedy zorganizowano 1. edycję w Polsce – nasz kraj został głównym gospodarzem tego wydarzenia w kolejnych latach.

Przez 15 lat, korona Miss Supranational powędrowała na głowy wielu pięknych kobiet. Konkurs każdego roku przyciąga setki uczestniczek z różnych krajów. Oksana Moria z Ukrainy zdobyła tytuł w pierwszej edycji konkursu w 2009 roku, a Andrea Aguilera wygrała Miss Supranational w 2023 roku.

Zobacz: Miss Polonia kiedyś i dziś. Poznaj wszystkie zwyciężczynie konkursu piękności

Jaka jest różnica między Miss Supranational a Miss Universe?

Miss Supranational i Miss Universe to dwa różne konkursy piękności. Ten drugi powstał w 1952 roku i jest jednym z najstarszych oraz jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie. Pierwszą edycję Miss Supranational zorganizowano dopiero w 2009 roku. Kiedy Polska wygrała Miss Supranational?

Czy Polka wygrała Miss Supranational?

Tak, Polka wygrała konkurs Miss Supranational. W 2011 roku tytuł ten zdobyła 23-letnia wówczas Monika Lewczuk. Była to trzecia edycja konkursu, który zorganizowano w Polsce. Monika Lewczuk wygrała Miss Supranational podczas gali Festiwalu Piękna w amfiteatrze w Płocku. Po zdobyciu korony zawojowała polskim show-biznesem i dziś osiąga sukcesy nie tylko jako modelka ale także jako piosenkarka.

Monika Lewczuk w 2014 roku brała udział w 5. edycji "The Voice of Poland", zostając podopieczną Marka Piekarczyka. W programie dotarła do etapu bitew. Monika Lewczuk ma teraz 36 lat. Niedawno zaprezentowała swoim słuchaczom nowy singiel zatytułowany "Lekko".

Zobacz także: Festiwal Piękna 2024 - wybory Miss Polski, Miss Supranational i Mistera Supranational w TV. Kiedy i gdzie oglądać?

Miss Supranational - kto wygrał? Wszystkie zwyciężczynie

Kto został Miss Supranational od początku istnienia tego konkursu? Oto pełna lista laureatek:

 • W 2009 roku wygrała Oksana Moria z Ukrainy,
 • W 1010 roku wygrała Karina Pinilla Corro z Panamy,
 • W 2011 roku wygrała Monika Lewczuk z Polski,
 • W 2012 roku wygrała Ekaterina Buraya z Białorusi,
 • W 2013 roku wygrała Mutya Johanna Datul z Filipin,
 • W 2014 roku wygrała Asha Bhat z Indii,
 • W 2015 roku wygrała Stephania Vásquez Stegman z Paragwaju,
 • W 2016 roku wygrała Srinidhi Shetty z Indii,
 • W 2017 roku wygrała Jenny Kim z Korei Południowej,
 • W 2018 roku wygrała Valeria Vázquez z Portoryko,
 • W 2019 roku wygrała Anntonia Porsild z Tajlandii,
 • W 2021 roku wygrała Chanique Rabe z Namibii,
 • W 2022 roku wygrała Lalela Mswane z RPA,
 • W 2023 roku wygrała Andrea Aguilera z Ekwadoru.

Kto sięgnie po prestiżowy tytuł i koronę Miss Supranational w 2024 roku? Finał Miss Supranational 2024 już w sobotę 6 lipca od godz. 20:00 w Polsacie. Kto reprezentuje Polskę na Miss Supranational w 2024 roku? Będzie to Miss Polski 2023, Angelika Jurkowianiec.

Angelika Jurkowianiec pochodzi z Namysłowa. Dziś ma 28 lat, a na co dzień jest studentką analityki medycznej oraz pracownicą gabinetu stomatologicznego.

Miss Supranational kiedyś i dziś. Tak zmieniły się od momentu koronacji

Poznaj najpiękniejsze kobiety świata w naszej galerii. Zobacz, jak Miss Supranational zmieniały się na przestrzeni lat. Co dziś robią i jak wyglądają laureatki tego konkursu piękności? Metamorfozy niektórych z nich zaskoczą nawet największych fanów Festiwalu Piękna.