Marvel kasuje kilka serii filmowych! Kontynuacje TYCH filmów nie powstaną

i

Autor: Marvel Studios Marvel kasuje kilka serii filmowych! Kontynuacje TYCH filmów nie powstaną

Kino superbohaterskie

Marvel kasuje kilka serii filmowych! Kontynuacje TYCH filmów nie powstaną

2024-03-14 12:58

Nie jest tajemnicą, że Marvel nie radzi sobie ostatnio najlepiej, a już na pewno nie tak, jak za czasów “Infinity Sagi”. Nowe tytuły zbierają mieszane (a czasem wręcz miażdżące) opinie i nie przyciągają już przed ekrany tylu widzów, co niegdyś. Jako jeden z głównych powodów tego stanu rzeczy wskazuje się oczywiście ich masową produkcję, nastawioną na ilość, nie jakość. To miało się z czasem zmienić i – jeśli wierzyć najnowszym przeciekom – Bob Iger wcale nie żartował.

Jakiś czas temu odbyło się wielkie spotkanie włodarzy Disneya i Marvel Studios, którzy mieli pochylić się nad zagadnieniem spadku jakości i zainteresowania ich produkcjami. Rozmowy dotyczyły m.in. problemów z Jonathanem Majorsem, który – jak już wiemy – stracił rolę Kanga; a także dania po hamulcach i postawieniu na jakość wypuszczanych filmów i seriali, nie – jak do tej pory – ilość. I choć na najbliższe lata zapowiedziano cały szereg tytułów, nowe przecieki wskazują, że kilka projektów rzeczywiście porzucono. Wszystko oczywiście z obawy przed murowaną klapą.

SPRAWDŹ TEŻ: Aktorzy zmarnowani przez Marvela. Ich potencjału nie wykorzystano w filmach MCU

Marvel rezygnuje z kilku serii. “Eternals 2” i dalsze odsłony “Kapitan Marvel” i “Ant-Mana” nie powstaną?

Zagraniczne media donoszą, że na ten moment pod nóż poszły serie “Eternals”, “Kapitan Marvel” i “Ant-Man”. Pierwsza z nich doczekała się zaledwie jednej odsłony, która była pierwszą większą porażką Marvel Studios – film zebrał słabe recenzje i w oczach wielu uchodzi za jedną z najgorszych produkcji w ramach MCU. Kevin Faige chciał ponoć zrealizować sequel, ale Bob Iger miał interweniować twierdząc, że stawiają na “murowane hity”, a tym “Eternals 2” z pewnością by nie było.

Podobnie było w przypadku drugiej “Kapitan Marvel” i trzeciego “Ant-Mana” – filmy ani nie spodobały się widzom, ani nie zapewniły znaczących wpływów z kin. Co więcej, “The Marvels” to największa finansowa porażka Marvela, gdyż film nie zwrócił im się nawet w połowie, a wiemy przecież, że Disneyowi chodzi przede wszystkim o pieniądze.

Zaznaczamy jednak jasno i wyraźnie, że powyższe informacje dot. porzucenia wymienionych tytułów są jedynie przeciekami, nie oficjalnym stanowiskiem przedstawicieli Marvel Studios.

Marvel – jakie filmy zobaczymy w najbliższym czasie?

Danie po hamulcach nie oznacza oczywiście, że wrócimy do stanu sprzed lat, kiedy to premiera nowego Marvela była świętem przypadającym raz, maksymalnie dwa razy w roku. Na najbliższe lata zaplanowano bowiem szereg filmów i seriali, w tym m.in. trzeciego “Deadpoola”, czwartego “Kapitana Amerykę”, “Thunderbolts”, “Fantastyczną Czwórkę”, “Blade’a” i kolejne odsłony “Avengers”.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Staz Nair i Djimon Hounsou: “Rebel Moon”: gwiazdy nowego filmu Netfliksa o współpracy z Zackiem Snyderem i walce ze Strażnikami Galaktyki