Marvel 2024: filmy i seriale. Jakie premiery i nowości nas czekają?

i

Autor: Disney+ Marvel 2024: filmy i seriale. Jakie premiery i nowości nas czekają?

Marvel

Marvel znów zasypie nas nowościami. W 2024 roku ukaże się aż 5 seriali

2023-12-13 14:49

Jeśli sądziliście, że do włodarzy Marvel Studios dotarło wreszcie, że co za dużo, to nie zdrowo… cóż, byliście w błędzie. Owszem, w 2024 roku czeka nas wyłącznie jedna premiera filmowa, ale nadrobią jednak na poziomie seriali, których będzie aż pięć (z czego aż trzy animowane).

Marvel – seriale na 2024 rok to przede wszystkim animacje i coś dla fanów bardziej “przyziemnego” superhero

A czym to uraczy nas Marvel w 2024 roku? Na pierwszy ogień pójdzie “Echo”, czyli niejako spin-off “Hawkeye’a” – główną bohaterką jest bowiem dziewczyna, którą poznaliśmy w serialowych przygodach Clinta Burtona i Kate Bishop. Towarzyszyć jej będzie m.in. Wilson Fisk a.k.a Kingpin, a całość ma znacznie bardziej przypominać nefliksowe produkcje pokroju “Daredevila” i “Punishera” niż rozkoszne i kolorowe perypetie trykociarzy (serial jest też ponoć dość brutalny).

Drugą aktorską produkcją, która ukaże się z kolei pod koniec roku, będą solowe przygody Agathy Harkness, czyli głównej złoczyńczyni z “WandaVision”. W roli głównej powróci oczywiście Kathryn Hahn i na tym w sumie kończą się potwierdzone informacje na temat serialu.

W 2024 roku czeka nas też powrót do świata X-Menów w “X-Men 97”, swoistej kontynuacji popularnego i cenionego przez fanów serialu animowanego z lat 90. Twórcy oryginału, Eric i Julia Lewald oraz Larry Houston, wprawdzie powrócą, ale wyłącznie jako konsultanci, gdyż u sterów stanął tym razem Beau DeMayo.

Oprócz tego czekają nas też dwie kolejne animacje i są to seriale, w których wprowadzono istotne zmiany. “Spider-Man: Freshman Year”, który miał nakreślić nam losy Petera Parkera (tego Toma Hollanda), zanim stał się on Pajączkiem, ukaże się ostatecznie pod tytułem “Your Friendly Neighborhood Spider-Man” i nie będzie kanoniczną produkcją, a taką w stylu “What If…”. Ponadto zapowiadany przed kilkoma laty serial o Wakandzie jednak nie będzie produkcją aktorską, a animacją i nosi tytuł “Eyes of Wakanda”.

Dokładna rozpiska seriali Marvela na 2024 prezentuje się (na ten moment) następująco:

  • “Echo” – premiera 10 stycznia 2024 roku,
  • “Agatha: Darkhold Diaries” – premiera 29 września 2024 roku,
  • “X-Men 97” – dokładna data premiery nieznana,
  • “Your Friendly Neighborhood Spider-Man” – dokładna data premiery nieznana,
  • “Eyes of Wakanda” – dokładna data premiery nieznana.

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz

Marvel – w 2024 roku zobaczymy tylko jeden film i to taki, na który warto czekać

Jak już wspominałam, znacznie spokojniej będzie na polu filmowym. W 2024 roku czeka nas tylko jedno spotkanie z marvelowym bohaterem, ale nie byle jakim, bo samym Deadpoolem. Nie wiemy dokładnie, czego dotyczyć będzie fabuła (choć przecieków i pogłosek jest bez liku), ale produkcja ma mieć ponoć spore znaczenie dla rozwoju wątku multiwersum. No i spotkamy ponownie Logana o obliczu Hugh Jackmana. “Deadpool 3” ma trafić na ekrany kin w dniu 26 lipca 2024 roku.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3