gwiazdy

Maciej Musiał to nie tylko aktor. Przystojny gwiazdor ma wiele pomysłów na siebie

2024-03-03 13:02

Maciej Musiał to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Swoją aktorską karierę rozpoczął od występów w Ojcu Mateuszu oraz Hotelu pod żyrafą i nosorożcem, ale to rola Tomka Boskiego przyniosła mu ogromną popularność. Dziś aktor ma na koncie role w wielu serialach oraz filmach, widzowie mieli okazję oglądać go również w roli prezentera w programach: Poziom 2.0, Cheeese czy też The Voice of Poland. Chcecie po-znać lepiej aktora? Zapraszamy do artykułu poniżej.

Maciej Musiał jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. W latach 2014-2015 studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, ale studia te przerwał po roku. W 2016 roku rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W 2021 roku ukończył studia i uzyskał tytuł magistra sztuki. Aktor oprócz tego, że gra w popularnych produkcjach, angażuje się również w działalność społeczną. Był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży 2016, akcji „BohaterON - włącz historię!”, wspierał również akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2023 roku został polskim ambasadorem NATO i wziął udział w kampanii „Protect the Future”, która miała na celu promowanie wiedzy na temat sojuszu wśród młodzieży. 

Maciej Musiał o Tańcu z Gwiazdami i cieniach popularności. Tego jurora boi się najbardziej?!

Maciej Musiał - wiek

Aktor urodził się 11 lutego 1995 roku w Warszawie. Ma 29 lat. Jego rodzicami są Anna i Andrzej Musiałowie, którzy również są aktorami. Warto również wspomnieć o dziadku aktora od strony matki, Marianie Markiewiczu, który był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem „Burzy” w Wilnie oraz jednym z żołnierzy niezłomnych.

Maciej Musiał - wzrost

Musiał ma 176 cm wzrostu.

Maciej Musiał - żona

Maciej Musiał nie ma żony, rzadko też wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Nie wiadomo, czy aktualnie serce aktora jest zajęte.

Maciej Musiał - Instagram

Aktor ma oczywiście konto na Instagramie - @maciejmusial_official. Wrzuca tam zarówno zdjęcia z życia zawodowego, jak i prywatnego.

Maciej Musiał - filmy

Jedną z najgłośniejszych ról aktora niewątpliwie jest rola Jana Meli w filmie Mój biegun. Oprócz tego, Musiał ma na koncie występy w takich produkcjach filmowych jak: Futro, Baby są jakieś inne, Miłość jest wszystkim, Druga połowa czy też Chłopi.

Maciej Musiał - seriale

Musiał przez lata wcielał się w Tomka Boskiego w serialu Rodzinka.pl. Widzowie mieli również okazję oglądać go w serialach: Ojciec Mateusz, Krew z krwi, Czas honoru, 1983, Pułapka, Klangor czy też Prawo Agaty.

Maciej Musiał - Wiedźmin

Maciej Musiał wystąpił w Wiedźminie i wcielił się w postać Sir Lazlo, bohatera wymyślonego specjalnie na potrzeby serialu. Jego postać jest rycerzem Cintry i pełni rolę pewnego rodzaju ochroniarza księżniczki królestwa Cirilli.

Maciej Musiał - restauracja

Gwiazdor działa nie tylko w aktorstwie. Jest również współwłaścicielem restauracji, działającej w Muzeum Narodowym w Warszawie. Oprócz tego jest również właścicielem klubokawiarni.

Maciej Musiał w Tańcu z Gwiazdami

Maciej Musiał wystąpi w nowej edycji Tańca z Gwiazdami w wiosennej ramówce Polsatu. Jego taneczną partnerką jest Daria Syta.