„Beau is Afraid” – Joaquin Phoenix w nowym horrorze Ariego Astera [zwiastun, obsada i data premiery]

i

Autor: A24 „Beau is Afraid” – Joaquin Phoenix w nowym horrorze Ariego Astera [zwiastun, obsada i data premiery]

Joaquin Phoenix w nowym filmie mistrza posthorroru! O czym opowie „Bo się boi”?

2023-01-19 14:57

Ari Aster i Joaquin Phoenix połączyli siły, czego efektem jest silnie surrealistyczny film „Bo się boi”, który może się okazać najodważniejszym z dotychczasowych dokonań filmowca.

O „Bo się boi” głośno jest już od dłuższego czasu, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. W końcu to kolejne dzieło uznanego twórcy „Hereditary” i „Midsommar”, a w roli głównej zobaczymy samego Joaquina Phoenixa, który od dobrych kilku lat uchodzi za jednego z lepszych aktorów w Hollywood. Dziś w sieci pojawił się polski zwiastun i wygląda… ciekawie.

„Bo się boi” – Joaquin Phoenix w nowym horrorze Ariego Astera

Mówiąc szczerze, „Bo się boi” trudno zamknąć w jakichkolwiek gatunkowych klamrach. Film zapowiada się jako surrealistyczna mieszanka posthorroru (czyli tak zwanego horroru salonowego), thrillera, dramatu i komedii. Dystrybutor zapowiada, że czeka nas śmiała i pełna czarnego humoru opowieść o człowieku, który panicznie boi się wszystkiego. Telefon od matki zmusi go jednak do wyruszenia w epicką podróż, która okaże się wspaniałą przygodą, dzięki której pokona swoje najgłębiej skrywane lęki. 

Ari Aster ponownie wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza. „Bo się boi” to już trzeci owoc jego współpracy ze studiem A24 (a przy okazji najdroższy) i miejmy nadzieję, że okaże się równie udany.

W obsadzie, oprócz Phoenixa, znaleźli się również Nathan Lane, Amy Ryan, Kylie Rogers, Denis Ménochet i Hayley Squires. Amerykańską premierę zapowiedziano na 28 kwietnia 2023 roku, a data polskiego debiutu nie jest jeszcze znana.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE