Tadeusz Sznuk

i

Autor: TRICOLORS/East News

Jeden z dziesięciu powraca na antenę TVP2! Kiedy nowe odcinki programu?

2021-06-11 14:27

Jeden z dziesięciu to kultowy teleturniej, który jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994 roku. W kwietniu 2021 roku odbył się Wielki Finał 124. edycji programu. Widzów zaniepokoiły wówczas słowa Tadeusza Sznuka, z których wynikało, że to koniec programu. Sprawę szybko skomentowała Telewizja Polska, która przyznała, że prowadzi negocjacje z producentem programu. Strony musiały dojść do porozumienia, ponieważ Jeden z dziesięciu powraca na antenę TVP2! Kiedy nowe odcinki?

Jeden z dziesięciu powraca na antenę TVP2! Jeden z dziesięciu to najdłużej emitowany teleturniej w polskiej telewizji. Każdy odcinek programu składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich zawodnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia udział w kolejnym etapie. W następnej rundzie zawodnicy sami wyznaczają osobę, która ma odpowiadać na pytanie. Do trzeciego etapu, czyli do finału odcinka, przechodzi trzech zawodników. Osoba, która zgarnie najwięcej punktów, trafia do Wielkiego Finału edycji.

M jak miłość po wakacjach 2021. Sensacja w Grabinie! Tak Ula i Bartek zabawiają się w domu swojego szefa Tadeusza

Jeden z dziesięciu powraca na antenę TVP2!

Pod koniec kwietnia 2021 roku widzowie byli świadkiem Wielkiego Finału 124. edycji teleturnieju. Tym razem najlepszy okazał się Sebastian Witkowski, który to zdobył aż 555 punktów i zgarnął wszystkie nagrody tej edycji. Pod koniec odcinka Tadeusz Sznuk podziękował widzom za obecność, a następnie powiedział, że to koniec. Słowa prowadzącego zmroziły widzów, którzy nie wyobrażają sobie telewizji bez Jednego z dziesięciu. Dzień po emisji odcinka Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym napisała:

Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu" na antenie TVP1. W zależności od sezonu, TVP od wielu lat emitowała zarówno odcinki premierowe, jak również najbardziej atrakcyjne serie powtórkowe. W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach TVP1.

W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. (...) W przypadku formatów, do których prawo posiada producent zewnętrzny, np. „Jeden z dziesięciu”, produkcje takie są i mogą być kontynuowane przez TVP jedynie wówczas, kiedy producent akceptuje w pełni partnerskie zasady współpracy i nie eskaluje oczekiwań ponad obecnie obowiązujące w TVP standardy.

Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, czego z pewnością oczekują również Widzowie.

Do tej pory TVP2 pokazywała powtórki odcinków 120. serii teleturnieju. Okazuje się jednak, że ku uciesze fanów teleturnieju, Jeden z dziesięciu powróci z nowymi odcinkami już w jesiennej ramówce TVP, ponieważ publiczny nadawca doszedł do porozumienia z producentem show. Prowadzącym program nadal pozostaje Tadeusz Sznuk.