Talent show

"Idol". Oni zaczynali od udziału w programie. Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Monika Brodka i inni

Muzyczny talent show "Idol" był pierwszym tego typu programem w Polsce. W gronie jego uczestników znalazło się kilka osób, które, pomimo upływu dwudziestu lat, robią kariery do dzisiaj. Jak poradzili sobie w show? Jak się zmienili najpopularniejsi uczestnicy "Idola"? Sprawdziliśmy!

Spis treści

  1. "Idol" - pierwszy muzyczny talent show w Polsce 
  2. Uczestnicy "Idola" stawali przed srogim jury 
  3. Brali udział w "Idolu", dziś są gwiazdami 

"Idol" - pierwszy muzyczny talent show w Polsce 

Muzyczne talent show od lat przyciągają przed telewizory miliony fanów. Do najpopularniejszych z nich należą dzisiaj m.in. The Voice of Poland ze swoimi odpowiednikami dla dzieci i seniorów. Przez lata widzowie śledzili muzyczne poczynania wielu innych muzycznych formatów, jak na przykład X- Factor czy "Must be the Music". Wszystko jednak rozpoczęło się ponad dwie dekady temu od programu "Idol". Realizowany przez Telewizję Polsat pierwszy muzyczny talent show w Polsce cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych uczestników, chcących zaistnieć w branży, ale także widzów. 

Czytaj także: Szokował wyglądem i czarował głosem. Był odkryciem programu "Mam Talent"

Uczestnicy "Idola" stawali przed srogim jury 

Program "Idol" doczekał się pięciu polskich edycji. Ostatnia, piąta, była zrealizowana po 12 latach od poprzednich. Przypomnijmy, że największym zainteresowaniem widzów cieszyły się cztery pierwsze odsłony show, które były realizowane w latach 202-2005. 

Uczestnikami "Idola" były osoby w wieku 16-28 lat, którzy marzyli o muzycznej karierze. Pierwszym etapem bójki o zwycięstwo było wystąpienie a cappella bądź przy akompaniamencie gitary lub fortepianu przed jurorami: Kubą WojewódzkimElżbietą ZapendowskąJackiem Cyganem i Robertem Leszczyńskim. Wyjątek stanowiła trzecia edycja, kiedy to Kubę Wojewódzkiego zastąpili Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk

Po castingu kilkadziesiąt osób wchodziło do półfinału, gdzie telewidzowie wyłaniali 10 finalistów. Finaliści w kolejnych odcinkach prezentowali swoje interpretacje znanych piosenek, a osoba, która w danym odcinku dostała najmniejszą liczbę głosów od widzów, odpadała z programu. Do ścisłego finału przechodziły trzy osoby, a zwycięzca programu był wybierany przez telewidzów. 

Brali udział w "Idolu", dziś są gwiazdami 

Wśród finalistów muzycznego talent show "Idol" znalazło się wiele osób, których nazwiska do dziś są niezwykle cenione w branży muzycznej. Czy pamiętasz, że Ania Dąbrowska zakończyła rywalizacje dopiero na ósmym miejscu w pierwszej edycji, którą zwyciężyła Alicja Janosz? Kto jeszcze wziął udział w pierwszym muzycznym talent show? Którzy uczestnicy zrobili karierę po pojawieniu się w "Idolu"? Jak się zmienili? Tego wszystkiego dowiesz się w naszej galerii.