Horrory oparte na faktach. Te historie wydarzyły się naprawdę! [18+]

2021-04-06 21:31 AW
Chucky
Autor: IFA Film/East News Chucky

Informacja o tym, że film grozy oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, sprawia, że automatycznie staje się on sto razy straszniejszy. Które historie z horrorów wydarzyły się naprawdę?

Prawie każdy film grozy to w pełni wymysł jego twórcy, jednak zdarzają się takie produkcje, w których fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Mimo że naprawdę wolelibyśmy, aby każdy horror był jedynie tworem czyjejś wyobraźni. Oto lista 5 najbardziej przerażających horrorów opartych na faktach.

Filmy, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę [materiał 18+]

Koszmar z ulicy Wiązów (1984)

Zabójca o nadprzyrodzonych zdolnościach atakuje swoje ofiary podczas ich sennych koszmarów.

Wes Craven stworzył ten film w oparciu o serię artykułów z Los Angeles Time. Opisywały one serię tajemniczych śmierci pochodzących z Azji uchodźców, którzy umierali w czasie snu. Wielu z nich bało się zasnąć z powodu powracających koszmarów, które, jak twierdzili, doprowadzały do śmierci.

Laleczka Chucky (1988)

Duch seryjnego mordercy nawiedza dziecięcą zabawkę, która budzi się do życia.

W 1909 roku malarz Robert Eugene Otto twierdził, że jedna osoba ze służby pracującej w jego rodzinnym domu rzuciła zaklęcie voodoo na jego zabawkę z dziecińswa. Lalka miała w tajemniczy sposób przemieszczać się z pokoju do pokoju, przewracać meble i rozmawiać z Ottem.

Horror Amityville (1979)

Rodzina wprowadza się do domu, w którym wcześniej doszło do kilku morderstw. Po pewnym czasie okazuje się, że dom jest nawiedzony.

Horror oparty jest na wydarzeniach, które spotkały rodzinę o nazwisku Lutz w 1975 roku. Wprowadzili się do domu, w którym mężczyzna rok wcześniej zamordował swoją rodzinę. Lutzowie twierdzili, że na ścianach domu pojawiała się dziwna zielona maź, a przez okna codziennie zaglądają świnie o czerwonych oczach. Z nawiedzonego domu wyprowadzili się po niecałym miesiącu.

Dziewczyna z sąsiedztwa (2007)

Kobieta tortutowała i zamordowała nastoletnią dziewczynę, która trafiła do niej po opiekę.

Hisoria o morderstwie 16-letniej Sylvii Likens, która miała miejsce w 1965 roku. Sylvia i jej siostra zostały oddane pod opiekę Gertrude Baniszewski, podczas gdy ich rodzice wyjeżdżali do pracy. Baniszewski, jej córki oraz dzieci z sąsiedztwa zamknęły Sylvię w piwnicy, gdzie była torturowana. Dziewczynka zmarła z powodu uszkodzeń mózgu, poparzeń oraz skrajnego niedożywienia.

Obecnośc (2013)

Dwóch badaczy zjawisk paranormalnych stara się pomóc rodzinie, która wprowadziła się do domu, w którym dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń.

Film opowiada historię badaczy - Eda i Lorraine Warrenów - oraz ich doświadczeń podczas dochodzenia w domu rodziny Perron. Twierdzili oni, że w 1971 roku w ich domu doszło do przerażającyh wydarzeń, a miejsce zostało opętane przed duchy.

Źródło: mentalfloss.com

Eska XD #019 - życie jak w serialu
NAJNOWSZE