Najlepsze ekranizacje Harlana Cobena na Netflix. Te seriale po prostu musisz zobaczyć!

2022-04-18 19:48 Leon Pietrzak
The Stranger / Niewinny / Zostań przy mnie
Autor: Materiały prasowe Netflix

Netflix coraz częściej sięga po książki Harlana Cobena i tworzy nowe seriale na ich podstawie. Nie zapowiada się, aby współpraca pisarza z amerykańskim studiem szybko się zakończyła. Praktycznie każda produkcja cieszy się dobrą oglądalnością i często trafia do TOP10. Które ekranizacje wypadają najlepiej?

Harlan Coben i Netflix. Ekranizacje książek, które warto zobaczyć. W styczniu 2022 na platformie Netfliksa dominuje "Nie patrz w górę", "Wiedźmin", "Jak pokochałem gangstera" oraz kolejna filmowa adaptacja powieści Cobena - "Zostań przy mnie". To nie jest pierwszy przypadek, kiedy kryminał znanego pisarza ląduję w TOP10. Polacy pokochali twórczość Harlana Cobena i już wiemy, że trwają rozmowy nad ekranizacją kolejnych książek. Które seriale koniecznie trzeba zobaczyć? Odpowiadamy!

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5

Zostań przy mnie

Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego serialu, to warto zobaczyć! Trzymające w napięciu historia, która opowiada o tajemniczej zbrodni sprzed lat. Główna bohaterka wiedzie spokojne życie, jednak chwilę przed ślubem wracają do niej mroczne wspomnienia z przeszłości. Wydaje jej się, że w mieście pojawił się seryjny morderca kobiet, który dawno został zabity. Giną nowe osoby, a sprawie przygląda się detektyw Broome. Jest pewny, że morderca wrócił. Nieoczywista i pokręcona historia, którą po prostu trzeba obejrzeć.

The Stranger

Według niektórych, to jedna z lepszych ekranizacji Cobena. Miniserial z 2020 roku opowiada o Adamie, który pozornie prowadzi idealne rodzinne życie. Na jego drodze pojawia się nieznajoma kobieta - zdradza mu tajemnice i rujnuje cały świat. Kiedy bohater próbuje wszystko sobie poukładać, znika jego żona.

Sonda
Który serial na podstawie powieści Cobena jest najlepszy?

SAFE

Kolejny miniserial, w którym głównym bohaterem jest chirurg dziecięcy Tom. Po śmierci swojej żony próbuje rozgraniczyć swoje życie zawodowe od prywatnego. W domu ma dwie dorastające córki. Pewnego razu jedna z nich nie wraca z imprezy, a jej chłopak zostaje znaleziony martwy.

Niewinny

Hiszpańska produkcja z 2021 roku opowiada historię Mata Vidala, który przed laty wdaje się w bójkę, podczas której przypadkowo zabija człowieka. Zostaje skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Po wyjściu z więzienia prowadzi spokojnie życie. Wszystko się zmienia, kiedy dostaje nagrania, na których widzi swoją żonę z innym mężczyzną.

Zachowaj spokój

"Zachowaj spokój" to polska produkcja stworzona na podstawie powieści Harlana Cobena, która będzie miała swoją premierę jeszcze w 2022 roku. Akcja serialu dzieje się na zamożnym osiedlu, gdzie lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

W głębi lasu

Pierwsza polska produkcja oparta na powieści Cobena. Fabuła obejmuje właściwie dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE