Grażyna Szapołowska: wiek, dzieci, rodzina, 365 dni, piosenki, Instagram

2020-09-26 14:38 AW
Grażyna Szapołowska
Autor: WBF

Grażyna Szapołowska: wiek, dzieci, rodzina, 365 dni, piosenki, Instagram - te zapytania na temat polskiej aktorki ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Grażyna Szapołowska najbardziej znana jest z roli Telimeny w filmowej adaptacji Pana Tadeusza oraz Magdy w Krótkim filmie o miłości Krzysztofa Kieślowskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1974 roku.

Grażyna Szapołowska: wiek, dzieci, rodzina, 365 dni, piosenki, Instagram - te frazy na temat aktorki wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Grażynie Szapołowskiej? Jest absolwentką warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1977 roku. Szapołowska występowała także na deskach teatrów, była związana m.in. z Teatrem Narodowym.

Grażyna Szapołowska: wiek

Aktorka urodziła się 19 września 1953 r. w Bydgoszczy, w 2020 roku skończyła 67 lat.

Grażyna Szapołowska: rodzina

Szapołowska była trzykrotnie zamężna, jej mężami byli Marek Lewandowski, Andrzej Jungowski i Piotr Potoroczyn. Od 2002 roku związana jest Erykiem Stępniewskim. Szapołowska ma siostrę Lidię starszą o 11 lat.

Grażyna Szapołowska: dzieci

Ze związku z Andrzejem Jungowskim ma córkę, Katarzynę Jungowską, która poszła w ślady mamy - jest aktorką i reżyserką. Szapołowska jest także babcią - ma wnuczkę Karolinę Wandę.

Grażyna Szapołowska: 365 dni

Szapołowska zagrała w ekranizacji powieści erotycznej Blanki Lipińskiej 365 dni, w której wcieliła się w postać matki Laury, głównej bohaterki.

Grażyna Szapołowska: piosenki

Szapołowska obdarzona jest talentem wokalnym, o czym szersze grono widzów mogło przekonać się w 2008 roku - aktorka wzięła wówczas udział w programie Jak oni śpiewają, w którym zajęła szóste miejsce. W 2018 roku wspólnie z Włodzimierzem Kiniorskim nagrała płytę zatytułowaną Kochaj mnie.

Grażyna Szapołowska: Instagram

Instagram aktorki to grazyna_szapolowska. Chętnie dzieli się tu zdjęciami z podróży, a także z fotkami związanymi z jej planami zawodowymi, np. z prób teatralnych czy planów filmowych.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE