Oscary 2021 - przewidywania. Polski kandydat jednym z faworytów do nominacji?

2020-09-24 20:15 AW
Oscary
Autor: ROBYN BECK/AFP/East News

W tym roku rozdanie najważniejszych nagród w branży filmowej mocno przesunie się w czasie. Ze względu na pandemię koronawirusa Amerykańska Akademia Filmowa musiała podjąć trudną decyzję o przesunięciu daty wydarzenia, które zwykle ma miejsce jeszcze zimą. Mimo że początkowo spekulowano nawet, że zaplanowana na 2021 rok gala w ogóle się nie odbędzie, ostatecznie zwycięzców za 2020 rok poznamy 25 kwietnia 2021.

Oscary 2021 - przewidywania. Kto ma największe szanse na nominacje i zgarnięcie statuetki? Ze względu na pandemię Akademia mocno zmieniła także wymogi, które musi spełnić produkcja, aby ubiegać się o nominację. Przede wszystkim w oscarowym wyścigu będą brane również filmy, które miały premierę wyłącznie w serwisach streamingowych, a do tego czas ukazania się filmu został wydłużony.

Oscary 2021 - przewidywania

Pierwsze oscarowe przewidywania pojawiają się zwykle jesienią i mimo że najbliższa gala odbędzie się dopiero pod koniec kwietnia, w tym roku także już we wrześniu można znaleźć pierwsze listy. Póki co zdaniem ekspertów największe szanse na nominację dla najlepszego filmu mają jak na razie Diuna, West Side Story, Nomadland, Ojciec, Proces siódemki z Chicago, Mank, News of the World czy Pięciu braci. Wśród najlepszych aktorów wymieniani są m.in. Anthony Hopkins, Gary Oldman, Delroy Lindo, Daniel Kaluuya i Tom Hanks.

Wśród aktorek typuje się natomiast m.in. Frances McDormand, Vanessę Kirby, Violę Davis czy Jennifer Hudson. Okazuje się także, że spore szanse na nominację ma w tym roku ponownie polski kandydat do statuetki dla najlepszego filmu zagranicznego. W 2021 o statuetkę walczy film Małgorzaty Szumowskiej Śniegu już nigdy nie będzie, który zebrał świetne recenzje po premierze na Festiwalu w Wenecji. Na nominację dla filmu Szumowskiej stawiają m.in. The Hollywood Reporter czy Variety. Na werdykt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać - shortlistę filmów poznamy 9 lutego, a ostateczne nominacje dopiero 15 marca 2021.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE