“Gra o tron” i OSIEM spin-offów? Martin zdradził ambitne plany HBO. “Ród smoka” to dopiero początek

i

Autor: Willy Sanjuan/Invision/East News; HBO “Gra o tron” i OSIEM spin-offów? Martin zdradził ambitne plany HBO. “Ród smoka” to dopiero początek

O czym opowiedzą?

“Gra o tron” i OSIEM spin-offów? Martin zdradził ambitne plany HBO

2023-11-20 13:04

“Ród smoka” to dopiero początek. Włodarze HBO planują szeroką ekspansję ekranowego uniwersum “Gry o tron” i, jak się właśnie okazało, w grze wciąż jest aż osiem innych spin-offów. Czego mają dotyczyć i czy wszystkie rzeczywiście powstaną? Cóż, jeden z pewnością tak.

W oczekiwaniu na premierę 2. sezonu “Rodu smoka” (premiera latem 2024 roku), twórca literackiego pierwowzoru uchylił rąbka tajemnicy w sprawie kolejnych planowanych spin-offów “Gry o tron”. Jakiś czas temu media obiegła wieść, że większość z dotąd zapowiedzianych produkcji, jak sequel o Jonie Snow, nie dojdzie jednak do skutku. Inną narrację przedstawił George R. R. Martin w ostatnim wywiadzie, kiedy to stwierdził, że w kuluarach HBO trwają prace nad aż ośmioma tytułami. Jeden z nich dostał już zielone światło na realizację, inne mogą, lecz nie muszą podzielić jego szczęśliwy los.

“Gra o tron” doczeka się ośmiu kolejnych spin-offów?

“Ród smoka” to pierwszy udany spin-off “Gry o tron”, będący jednocześnie jej prequelem. Opowieść o najczarniejszej godzinie rządów rodu Targaryenów stała się olbrzymim hitem i na nowo rozbudziła w widzach miłość do uniwersum “Pieśni Lodu i Ognia”. Czy kolejne produkcje utrzymają dobrą passę? Cóż, zobaczymy. Na obecną chwilę wiemy, że powstanie kolejny prequel, którego akcja rozgrywa się na ok. 90 lat przed wydarzeniami z oryginału. Mowa oczywiście o “Rycerzu Siedmiu Królestw” (pełny tytuł brzmi “Rycerz Siedmiu Królestw: Wędrowny Rycer”), czyli adaptacji “Opowieści z Siedmiu Królestw”, pozycji bardzo cenionej przez miłośników twórczości Martina. A co z resztą?

Mamy “Ród smoka”, do którego właśnie zakończyły się zdjęcia do 2. sezonu i wkrótce będziemy planować sezon 3. Ale jest też jakieś osiem innych spin-offów, nad którymi pracujemy. Serial o Dunku i Jaju (tj. “Rycerz Siedmiu Królestw” – przyp. red.) został już zamówiony, inne jeszcze nie, ale stale je rozwijamy – przyznał George R. R. Martin w jednym z ostatnich wywiadów.

Autor książek nie wskazał o jakie produkcje chodzi, ale możemy domyślać się, że na tapecie wciąż pozostają serial o Aegonie Zdobywcy, sequel o Jonie Snow, opowieść o 9 słynnych podróżach Corlysa Velaryona pt. “The Sea Snake” i “10,000 Ships” traktujący o księżniczce Nymerii, po której wilkorzyca Aryi Starko trzymała swe dumne imię. Jak wynika z wypowiedzi Martina, spin-offy “Gry o tron” nie zostały odrzucone i prace nad nimi wciąż trwają, ale nie ma pewności, że każdy z nich (lub którykolwiek) zostanie zrealizowany. To pokrywa się z niedawną wypowiedzią szefa HBO, Caseya Bloysa.

Nie powiedziałbym, że cokolwiek z tego uniwersum jest bliskie zamówienia, ale zawsze pracujemy nad różnymi scenariuszami i pomysłami – przyznał podczas prezentacji ramówki na nadchodzący rok.

A kiedy zobaczymy “Rycerza Siedmiu Królestw”? Krążą pogłoski, że już w 2025 roku, ale nie są to w żaden sposób potwierdzone informacje. Pozostaje nam zatem czekać na drugi sezon “Rodu smoka”, który zawita na naszych ekranach już za plus/minus pół roku i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1