Gdzie kręcono 4. sezon Stranger Things? Czy miasteczko Hawkins istnieje naprawdę?

2022-07-28 16:14 Leon Pietrzak
Stranger Things
Autor: Netflix

Fani Stranger Things pokochali serial za historię, dobrze napisanych bohaterów i przede wszystkim niesamowity klimat. Jeżeli chodzi o to ostatnie, to wielką rolę odegrały tutaj lokalizacje. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie nakręcono sceny z Hawkins oraz w jakim miejscu znajdują się domy naszych ulubieńców!

Stranger Things z sezonu na sezon cieszy się coraz większą oglądalnością. Netflix, podczas premiery 4. sezonu, zanotował ogromny wzrost subskrybentów na swojej platformie, co tylko potwierdziło jak bardzo serial jest popularny i ile milionów ludzi czeka na nowe odcinki. Czwarta odsłona ponownie skradła serca, a jednocześnie zaskoczyła wszystkich fanów serii, szczególnie swoją długością. Przypomnijmy, że sezon liczył 9. odcinków, które trwały ponad godzinę! Finałowy epizod miał nawet blisko dwie i pól godziny! Nadchodząca "piątka" będzie jednak zdecydowanie krótsza. Co ciekawe, po obejrzeniu serialu na widzów czekać będzie jeszcze przynajmniej kilka projektów w tym świecie. Więc o Stranger Things na pewno szybko nie zapomnimy. W ramach oczekiwania na nowe produkcje w tym uniwersum, postanowiliśmy sprawdzić, gdzie znajdują się miejsca, w których przebywali bohaterowie serialu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Seriale podobne do Stranger Things. Te produkcje mogą ci się spodobać

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5

Gdzie kręcono 4. sezon Stranger Things?

Sceny rozgrywające się w miasteczku Hawkins były najczęściej kręcone w Atlancie (stan Georgia). Laboratorium Narodowe Hawkins to tak naprawdę klinika Emory Uniwersytetu Briarcliff, chociaż wnętrze nagrywano w specjalnie przygotowanym studiu. Co ciekawe, kadry z Kalifornii oraz sceny związane ze szkołą Californian Lenora Hills High School zostały zarejestrowane w Nowym Meksyku, w Albuquerque. Fasadę placówki zagrała uczelnia Eldorado High School. Zdjęcia do 4. sezonu realizowano również na Litwie, a dokładniej w Wilnie. Sceny z więzienia, w którym przetrzymywano Jimiego Hoppera nagrano w byłym litewskim więzieniu na Łukiszkach. Ta ostatnia lokacja wywołała wiele kontrowersji wśród niektórych widzów serialu.

Sonda
Czekasz na nowe odcinki "Stranger Things"?

Gdzie znajdują się domy Mike'a i Dustina?

Dom Mike'a i Nancy Wheelerów znajduje się na przedmieściach Atalnty w dzielnicy Greenbriar przy Piney Wood 2530. Niewiele dalej, bo przy Piney Wood 2886 można zobaczyć dom Dustina, a gdy zerkniemy na Google Maps, to przy numerze 2550 ujrzymy posiadłość Lucasa Sinclair'a. Wielu widzów na pewno pamięta Dom Steve'a, który był kluczowy w jednej ze scen. Nieruchomość mieści się przy Carlton 8253 w Riverdale.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE