Stranger Things 4 pod ostrzałem krytyki! Fani chcą pociągnąć Netfliksa do odpowiedzialności

2022-07-03 12:02 Natalia Nowecka
Stranger Things 4 i Netflix pod ostrzałem krytyki - powstała petycja
Autor: materiały prasowe Netflix Stranger Things 4 i Netflix pod ostrzałem krytyki - powstała petycja

Netflix znów ma kłopoty? W sieci pojawiła się petycja zarzucająca platformie oraz twórcom serialu "Stranger Things" żerowanie na ludzkiej tragedii i zarabianie pieniędzy poprzez niszczenie pamięci ofiar ludobójstwa. Wszystko przez realizację wątku Hoppera.

"Stranger Things 4" powróci z nowymi odcinkami już za kilka dni, a tymczasem nad Netfliksem zbierają się ciemne chmury. Zarówno włodarze platformy, jak i twórcy popularnego serialu, znaleźli się pod ostrzałem krytyki, związanej z realizacją jednego z głównych wątków najnowszego sezonu. Tak się bowiem składa, że sceny w więzieniu na Kamczatce, gdzie przetrzymywany był serialowy Hopper, kręcone były w litewskim więzieniu na Łukiszkach, gdzie w trakcie II Wojny Światowej stacjonowali naziści, a tysiące przedstawicieli kilku narodów (w tym Żydów i Romów) poniosło śmierć. W sieci pojawiła się petycja o pociągnięcie Netfliksa do odpowiedzialności. Cieszy się coraz większą popularnością.

Stranger Things 4 i Netflix pod ostrzałem krytyki - powstała petycja

Jakby tego było mało, autorzy petycji informują, że za sprawą serwisu Airbnb rzeczone więzienie (tymczasowo) przekształcono w hotel, gdzie goście mogą spędzić noc w tematycznych celach, zwiedzać budynek udekorowany tak, by przywodził na myśl "Stranger Things" i robić gofry. Zwrócono też uwagę na trend rozpowszechniony wśród fanów serialu Netfliksa, którzy zaczęli tatuować sobie na przedramieniu numery nawiązujące do wątku Jedenastki, które - w opinii twórców petycji - są kpiną z ofiar Holokaustu.

Petycję podpisało już niespełna 30 tys. internautów, a liczba stale rośnie. Jej autorzy domagają się oficjalnych przeprosin ze strony Netfliksa, Airbnb  i twórców "Stranger Things", a także... natychmiastowego zamknięcia serwisu Airbnb. Ponadto podniesiono, że cały dochód z 4. sezonu "Stranger Things" powinien zostać przeznaczony na rzecz społeczności żydowskich i romskich na Litwie, w ramach odszkodowania. Czy zarzuty spotkają się z reakcją włodarzy Netfliksa i Airbnb , a żądania zostaną spełnione? Tego nie wiemy. Na obecną chwilę przedstawiciele platformy i serwisu nie odnieśli się do sytuacji, podobnie jak twórcy "Stranger Things".

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Jak naprawdę kręci się sceny seksu?

Posłuchaj podcastu i poznaj zabawne tajemnice filmowców!

Listen to "Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE