FALLOUT – pierwszy fragment serialu trafił do sieci. “Doskonały casting

i

Autor: Amazon Prime Video FALLOUT – pierwszy fragment serialu trafił do sieci. “Doskonały casting"

Głośne serialowe premiery

“Fallout" – pierwszy fragment serialu trafił do sieci. “Doskonały casting"

2024-03-20 17:28

“Fallout” zmierza na nasze ekrany, a Amazon Prime Video podgrzewa atmosferę oczekiwania publikując przedpremierowy fragment. I choć miłośnicy gier należą do wybitnie wybrednych ludzi (a taka jest przynajmniej powszechna opinia), wygląda na to, że są zadowoleni.

“Fallout” – o czym opowie serial?

“Fallout” to adaptacja szalenie popularnej serii gier postapokaliptycznych i wygląda na to, że adaptacja dość luźna. Twórcy zamiast kurczowo trzymać się ram fabularnych narzucanych przez gry, zdają się czerpać inspirację ze wszystkich ich części, by utkać własną opowieść. Takie zagranie przypadło do gustu wielu internautom:

Dla mnie najbardziej obiecujące jest to, że nie jest to adaptacja, ale oryginalna historia osadzona w uniwersum gry – czytamy w jednym z komentarzy.

A czego właściwie dotyczy fabuła? W jej oficjalnym opisie, zaprezentowanym przez Prime Video, czytamy: Lucy to pełna optymizmu mieszkanka schronu, którą charakteryzuje typowy, amerykański duch działania. Jej spokojna natura i idealistyczne podejście do życia zostaje wystawione na próbę, kiedy musi opuścić schron, aby ratować swojego ojca. Maximus młody żołnierz, który awansuje w militarnej frakcji Brotherhood of Steel, robi wszystko, aby realizować cele Bractwa mające przywrócić prawo i porządek na pustkowiach. Ghulem z kolei to moralnie dwuznaczny łowca nagród, który wciąż nosi w sobie 200-letnią historię postnuklearnego świata.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka” – najbardziej znaczące odstępstwa od książki, które zmieniły wydźwięk opowieści o Tańcu Smoków

“Fallout” – pierwsza scena z serialu trafiła przedpremierowo do sieci

I to właśnie naszej głównej bohaterce, granej przez Ellę Purnell, możemy przyjrzeć się w przedpremierowym klipie. Lucy kłóci się tu z Ghulem (Walton Goggins) i stara się rozwiązać spór na Pustkowiach, wykorzystując taktykę mieszkańców skarbca. Kiedy jej próby załagodzenia sytuacji kończą się niepowodzeniem i pojawiają się nowe napięcia, Lucy otrzymuje dodatkowe wsparcie od członka Bractwa Stali.

Internauci chwalą przede wszystkim dobór obsady, a angaż Elli Purnell do roli Lucy nazywają wręcz “castingiem doskonałym”.

- Aktorka grająca główną bohaterkę to casting doskonały. Doskonale oddaje zachowanie mieszkańca Krypty, którzy z pewnością właśnie tak by się zachowywali.

- Ella Purnell radzi sobie znakomicie w roli naiwnej mieszkanki Krypty.

- Jej przemówienie było jednocześnie zabawne i urocze. Sprawdza się jako delikatna, czuła i przerażająco naiwna mieszkanka Krypty. Świetne pierwsze wrażenie.

“Fallout” – premiera już za kilka tygodni. Kiedy pierwszy odcinek trafi do oferty Prime Video?

Dla zniecierpliwionych mamy dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że “Fallout” zadebiutuje już 12 kwietnia. Druga zaś szczególnie ucieszy zwolenników bingewatchingu, bowiem dostaniemy od razu wszystkie odcinki (będzie ich łącznie osiem).

Za powstanie serialu odpowiadają Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner, a w obsadzie znaleźli się również m.in. Kyle MacLachlan (“Miasteczko Twin Peaks”), Moises Arias (“Król Staten Island”), Leslie Uggams (“Deadpool”) i Frances Turner (“The Boys”).

Najlepsze seriale Amazon Prime Video. TOP5 produkcji, które warto obejrzeć

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26