FALLOUT: 2. sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków w Amazon Prime Video?

i

Autor: Amazon Prime Video FALLOUT: 2. sezon powstanie? Kiedy premiera nowych odcinków w Amazon Prime Video?

Popularne seriale

“Fallout” powróci z 2. sezonem? Oto, co wiemy o przyszłości głośnego serialu Amazon Prime Video

2024-04-11 18:10

“Fallout” z hukiem wpadł do oferty Amazon Prime Video. Z hukiem, bo zgarnia wyśmienite recenzje i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Ale czy to przełoży się na decyzję o kontynuacji i 2. sezon rzeczywiście powstanie? Twórca serialu wypowiedział się w tej kwestii dość jasno.

“Fallout” to serial osadzony w uniwersum jednej z najpopularniejszych gier postapokaliptycznych w dziejach. W trakcie seansu śledzimy losy Lucy, pełnej optymizmu mieszkanki schronu, którą charakteryzuje typowy, amerykański duch działania. Jej spokojna natura i idealistyczne podejście do życia zostaje wystawione na próbę, kiedy musi opuścić schron, aby ratować swojego ojca. Maximus młody żołnierz, który awansuje w militarnej frakcji Brotherhood of Steel, robi wszystko, aby realizować cele Bractwa mające przywrócić prawo i porządek na pustkowiach. Ghulem z kolei to moralnie dwuznaczny łowca nagród, który wciąż nosi w sobie 200-letnią historię postnuklearnego świata.

Serial został bardzo ciepło przyjęty przez widzów i krytyków (85% pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes od tych pierwszych i 93% od tych drugich), a także przez graczy, którzy oczekiwania mieli przecież mocno wygórowane.

SPRAWDŹ TEŻ: Świetne seriale, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście, a POWINNIŚCIE

“Fallout” – 2. sezon powstanie? Twórcy są już gotowi do działania

Ale czy rozgłos przeniesie się na odpowiednią oglądalność, by Amazon zdecydował się kontynuować serial? Jeden z showrunnerów, Graham Wagner, przyznał, że na to liczy, choć rozumie położenie włodarzy platformy. Tak czy inaczej, ekipa jest już gotowa do dalszego działania.

Jesteśmy w punkcie, w którym musimy już tylko zatrudnić scenarzystów, napisać odcinki i je nakręcić. Jesteśmy więc gotowi, ale przed nami wiele decyzji. To duży serial i duża inwestycja. Myślę, że Amazon chce być absolutnie pewny, że chce zrobić 2. sezon, zanim zapłaci za to wszystko, ponieważ jest to przedsięwzięcie – powiedział Wagner w rozmowie z serwisem Collider [za: Serialowa].

A jeśli 2. sezon “Fallouta” rzeczywiście powstanie, to ile przyjdzie nam czekać na kolejne odcinki? Tu twórca uspokaja, bo sam nie jest fanem długiego oczekiwania na dalsze sezony.

Zakończyliśmy 1. sezon i rozpoczęliśmy prace nad 2. sezonem w nadziei na zainteresowanie ze strony Amazona i na zmniejszenie tej luki. Ponieważ pozostawianie ludzi z cliffhangerem na dwa lata jest dziwacznym impulsem. Jako widz ledwo radziłem sobie z cliffhangerami w finałach serialu “Star Trek: Następne pokolenie”. Doprowadzały mnie do szału. Ale były to jedne z moich najlepszych wspomnień z telewizji. Więc tak, zdecydowanie staramy się zmniejszyć tę lukę. Na 100%. [za: Serialowa].

Wszystkie osiem odcinków serialu “Fallout” znajdziecie już w ofercie platformy Amazon Prime Video.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze seriale Amazon Prime Video. TOP5 produkcji, które warto obejrzeć

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16