Ród smoka: Ewan Mitchell (Aemond Targaryen) nigdy nie oglądał Gry o tron

i

Autor: Warner Bros. Discovery/ HBO "Ród smoka": Ewan Mitchell (Aemond Targaryen) nigdy nie oglądał "Gry o tron"

Popularne seriale

Gwiazdor “Rodu smoka” nigdy nie oglądał “Gry o tron”. Podał konkretny powód

2024-06-17 9:57

“Ród smoka”, który właśnie powrócił z 2. sezonem, to pierwszy spin-off kultowej “Gry o tron”, skupiający się na rządach dynastii Targaryenów. Jednym z przedstawicieli smoczego rodu jest jednooki książę Aemond Targaryen, grany przez Ewana Mitchella. Co ciekawe, aktor wyznał w jednym z wywiadów, że nigdy w życiu nie widział choćby pojedynczego odcinka “Gry o tron”. Jakim cudem? Otóż była to w pełni świadoma decyzja.

“Gra o tron” to jeden z najpopularniejszych seriali w dziejach telewizji i streamingu, który, można odnieść wrażenie, oglądali niemal wszyscy. Okazuje się jednak, że nie do końca i nawet osoby zaangażowane w to ekranowe uniwersum nie załapały się na zbiorowy zachwyt nad pierwszą adaptacją twórczości George’a R. R. Martina. Jedną z nich jest właśnie Ewan Mitchell, czyli nasz “wspaniały” Aemond Targaryen.

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: co trzeba pamiętać z pierwszego sezonu? Szybka powtórka przed nowymi odcinkami

“Ród smoka” – Ewan Mitchell nigdy nie oglądał “Gry o tron”

Mogliśmy zakładać, że aktorzy zaangażowani w “Ród smoka” doskonale znają zarówno ekranowe, jak i literackie uniwersum “Pieśni Lodu i Ognia”. Tymczasem część obsady sięgnęła po “Grę o tron” dopiero po otrzymaniu angażu, jak choćby Tom Glynn-Carney (serialowy Aegon II Targaryen) i Olivia Cooke (serialowa królowa Alicent Hightower), która zresztą w trakcie seansu zorientowała się, że podczas przesłuchania odgrywała sceny Cersei Lannister. Jeszcze inni, jak właśnie Ewan Mitchell, w ogóle nie obejrzeli “Gry o tron”, by uniknąć intencjonalnych czy nieintencjonalnych inspiracji.

Teraz musze zdobyć się na wyzwanie – nie obejrzałem “Gry o tron”. Po dostaniu tej roli nie chciałem po to sięgać. Nie chciałem, aby w jakikolwiek sposób wpływało to na moje decyzje, świadomie czy podświadomie. Chciałem wnieść coś świeżego. Aemond jest jedyny w swoim rodzaju. – wyznał w rozmowie z dziennikarzem serwisu Comicbook.

W drugą stronę działa to zresztą podobnie – o ile niektóre gwiazdy “Gry o tron” z przyjemnością śledzą losy Czarnych i Zielonych, jak Kit Harington (aka Jon Snow), o tyle niektórzy z różnych powodów nie mogą się przemóc, by sięgnąć po “Ród smoka”, jak choćby Emilia Clarke. Odtwórczyni roli Daenerys stwierdziła w jednym z wywiadów, że oglądanie tego byłoby dla niej niczym udanie się na zjazd absolwentów… ale nie jej rocznika.  

SPRAWDŹ TEŻ: “Ród smoka”: najbardziej znaczące odstępstwa od książki, które zmieniły wydźwięk opowieści o Tańcu Smoków

“Ród smoka”, sezon 2 – i ile będzie odcinków?

“Ród smoka” powrócił do nas już w poniedziałek 17 czerwca. Serial dostępny jest oczywiście w ofercie platformy Max. Na 2. sezon składa się łącznie osiem odcinków, zatem finał zobaczymy 8 sierpnia.

“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie

Pytanie 1 z 15
Any man who must say “I am the King” is no true king.
“Ród smoka” czy “Gra o tron”? Rozpoznaj serial po cytacie

Najważniejsze seriale XXI wieku. 5 produkcji, które zmieniły oblicze telewizji

Aktorzy, którzy PRAWIE ZGINĘLI na planie | To Się Kręci