Europejskie Nagrody Filmowe 2019 - transmisja. Kiedy oglądać rozdanie europejskich Oscarów?

2019-11-19 19:31 kw
Europejskie Nagrody Filmowe
Autor: materiał prasowy

7 grudnia w Berlinie zostaną rozdane Europejskie Nagrody Filmowe, określane mianem "europejskich Oscarów". Szansę na prestiżowe wyróżnienie ma najnowszy film Romana Polańskiego Oficer i szpieg. W telewizji dostępna będzie transmisja z wydarzenia. Gdzie i o której oglądać rozdanie nagród? Sprawdźcie już teraz na EskaCINEMA.pl

Europejskie Nagrody Filmowe 2019 - transmisja. Kiedy oglądać rozdanie europejskich Oscarów? Europejskie Nagrody Filmowe to wydarzenie, które co roku przyciąga na Stary Kontynent największe gwiazdy kina. Statuetki przyznawane są nieprzerwanie od 1992 roku i w branży filmowej uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Europie. Gala co dwa lata odbywa się w Berlinie, a w latach parzystych - w wybranym mieście w Europie. W 2016 roku gospodarzem uroczystości był Wrocław.

Europejskie Nagrody Filmowe 2019

Do statuetek Europejskiej Akademii Filmowej nominowano w tym roku 46 filmów. Szanse na tytuł najlepszego filmu europejskiego ma "Oficer i szpieg". Najnowszy film Romana Polańskiego stanie w szranki z "Nędznikami" Ladj Ly, "Bólem i blaskiem" Pedro Almodóvara, "Błędem systemu" Nory Fingscheidt, "Faworytą" Yorgosa Lanthimosa i "Zdrajcą" Marco Bellocchio.

Europejskie Nagrody Filmowe 2019 - transmisja

Transmisja z Europejskich Nagród Filmowych już w sobotę 7 grudnia o godzinie 19:00 na antenie TVN Fabuła.

NAJNOWSZE