Emmanuelle 2024

i

Autor: Materiały prasowe Plakat filmu "Emmanuelle (2024)"

EROTYKA NA EKRANIE

Erotyk "Emmanuelle" powraca po latach w nowej obsadzie. Rozpali zmysły jak oryginał?

2024-07-08 14:13

"Emmanuelle" znowu na ekranach! Kultowa produkcja wraca w nowej odsłonie, gwiazdorskiej obsadzie i kolejnymi zmysłowymi scenami, które rozpalą wyobraźnię wszystkich oglądających. O nadchodzącym erotyku wiemy coraz więcej, a nawet dostaliśmy pierwszy zwiastun. Premiera filmu już we wrześniu 2024 roku!

Erotyk "Emmanuelle" na zawsze odmienił branżę filmową, a w szczególności pokazał inne spojrzenie na przedstawienie scen miłosnych na ekranie. Oryginalna produkcja z 1974 roku opierała się na powieści "The Joys of a Woman" autorstwa Emmanuelle Arsan. Pierwsza francuska ekranizacja okazała się międzynarodowym hitem i wykreowała nową gwiazdę, Sylvii Kristel, która wcieliła się w główną bohaterkę. Film chwalono wtedy nie tylko za obsadę, ale również za muzykę, która budowała odpowiedni nastrój dla opowiadanej historii. Całość została przedstawiona ze smakiem, co nie obeszło się bez echa. Na fali popularności powstały kolejne części, seriale, a nawet liczne parodie. Okazuje się, że to jeszcze nie wszystko!

Nieudane operacje plastyczne aktorów | To Się Kręci

Emmanuelle powraca! Kto zagra główną rolę?

Za kamerą nowej wersji "Emmanuelle" zasiadła lauretaka weneckiego Złotego Lwa - Audrey Diwan. Reżyserska obiecuje, że mocno trzymała się klasyki i robiła wszystko, by nie tylko trafić do zupełnie nowych widzów, ale również do starych fanów. Film jest swobodną adaptacją powieści Emmanuelle Arsan, a jego akcja rozgrywa się w Hongkongu. To właśnie w tym mieście będziemy śledzić losy samotnej kobiety, która w poszukiwaniu utraconej przyjemności zacznie szukać spełnienia w wielkim świecie. Doświadczy wielu nowych przeżyć i przy tym spotka mężczyznę, który nieustannie jej ucieka.

Uwielbiam historie opowiadane poprzez ciało. Kręcąc "Zdarzyło się" spędziłam kilka lat na poznaniu istoty bólu. Naturalne więc, że teraz chciałam zbadać istotę przyjemności. Chciałam przywrócić jej szlachetność. [...] Lubię filmować ciało, patrząc na nie całym sercem, ale nie prowokując. Przy tworzeniu filmu chciałam przyjąć gramatykę właściwą dla pojęcia erotyzmu. Erotyzm polega w równym stopniu na tym, co pokazujemy i tym, co ukrywamy. Stąd bierze się podniecenie" - tłumaczy Audrey Diwan

Główną rolę w filmie "Emmanuelle" zagrała Noémie Merlant ("Tár", "Portret kobiety w ogniu", "Winny czy niewinny"). Na ekranie pojawią się też Will Sharpe, Jamie Campbell Bower, Anthony Wong, Chacha Huang oraz Naomi Watts. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym zwiastunem. Premiera 25 września 2024 roku.

Listen on Spreaker.