Emma Roberts zagra matkę Spider-Mana! Fani Marvela w szoku

2022-08-13 11:29 Natalia Nowecka
Madame Web: Emma Roberts zagra matkę Spider-Mana
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/ East News "Madame Web": Emma Roberts zagra matkę Spider-Mana

"Madame Web" przedstawi nam ekranowe inkarnacje rodziców Petera Parkera. W matkę słynnego superbohatera wcieli się Emma Roberts, a wieści te nieco... zaskoczyły miłośników Domu Pomysłów. Co wiemy o jej roli?

"Madame Web" to nadchodzące superbohaterskie widowisko od Sony Pictures, czyli wytwórni, która od kilku lat usilnie próbuje rozwinąć własne uniwersum filmowe, koncentrujące się wokół postaci Spider-Mana. Dotąd otrzymaliśmy między innymi dwie części "Venoma" oraz koszmarnego "Morbiusa", a na horyzoncie majaczą rzeczona "Madame Web" oraz "Kraven Łowca" z Aaronem Taylorem-Johnsonem w roli głównej. W sieci ukazały się nowe szczegóły związane z opowieścią o Cassandrze Web, które są dość... intrygująco niepokojące. 

"Madame Web": Emma Roberts zagra matkę Spider-Mana

Jak podaje portal Cosmic Circus, dotychczasowe spekulacje fanów Marvela odnośnie tego, w jakie role wcielą się aktorzy, nie do końca znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ogłoszono bowiem, że główna gwiazda "Madame Web" - Dakota Johnson - wcieli się stricte w Cassandrę Web, a nie (jak podejrzewano) Julię Carpenter, znaną też pod pseudonimem Spider-Woman. Tę bohaterkę zagra zaś gwiazda "Euforii" - Sydney Sweeney. Celeste O'Connor i Isabela Merced zagrają kolejno Mattie Franklin (inna wersja Spider-Woman) i Anyę Corazon (Spider-Girl), jednak to dwa ostatnie castingi wzbudziły największe poruszenie.

Emma Roberts ma się bowiem wcielić w Mary Parker, czyli matkę Spider-Mana. Na pierwszych zdjęciach z planu "Madame Web" widzimy, że aktorka paradować będzie ze sztucznym brzuchem ciążowym, co sugeruje, że zobaczymy narodziny Petera Parkera. Na obecną chwilę nie wiemy, kto zagra ojca. Adam Scott ma zaś zagrać młodego wujka Bena, doskonale znanego każdemu miłośnikowi opowieści o Pająku. Te doniesienia (poskreślam, że nie potwierdzone oficjalnie przez Sony) nie spodobały się fanom Marvela. Droga, którą obrali włodarze studia w kreowaniu swojego małego uniwersum (w połączeniu z poziomem dotychczasowych produkcji) wydaje się dość... dziwna. 

"Madame Web": o czym będzie nowy film Marvela od Sony?

"Madame Web" przybliży nam losy tytułowej bohaterki, która w komiksach przedstawiana była jako starsza i niewidoma kobieta, która w efekcie choroby atakującej centralny układ nerwowy, podpięta była do systemu podtrzymywania życia, który wyglądem przypominał pajęczą sieć. Do jej supermocy należały między innymi zdolność przewidywania przyszłości oraz psychicznego wpływania na inne osoby. Z uwagi na to, że przez swój stan Madame Web nigdy fizycznie nie uczestniczyła w walce, a posługiwała się w tym celu innymi osobami), istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej postać zostanie zmodyfikowana na potrzeby filmu. 

"Madame Web": kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada S.J. Clarkson, która pracowała wcześniej przy "Jessice Jones", "The Defenders" i "Orange Is the New Black". Premierę filmu "Madame Web" zaplanowano na 6 października 2023 roku.

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE