Emigracja XD – ile odcinków liczy i kiedy oglądać nowy serial Canal+?

i

Autor: materiały prasowe CANAL+ Emigracja XD – ile odcinków liczy i kiedy oglądać nowy serial Canal+?

Polskie seriale

Emigracja XD – ile odcinków liczy i kiedy oglądać nowy serial Canal+?

2023-03-17 13:09

„Emigracja XD” to serialowa ekranizacja popularnej książki Malcolma XD o tym samym tytule. Pierwsze dwa odcinki zawitały już w serwisie Canal+ Online, a pozostałe ukazywać się będą co tydzień. Kiedy zatem zobaczymy finał?

„Emigracja XD” od początku wzbudzała wiele obaw. W końcu serial bazuje na książce, której język – z pozoru – nie łatwo było przenieść na język filmu. Znaleźli się jednak tacy, który podjęli się tego wyzwania i z Malcolmem XD na pokładzie powołali do życia… jedną z najlepszych produkcji odcinkowych, jakie widział nasz kraj.

Serialowa opowieść o dwóch chłopakach, którzy ruszają do Londynu zarobić trochę grosza, zadebiutowała z dwoma pierwszymi odcinkami w piątek 17 marca.

Emigracja XD – ile odcinków liczy i kiedy oglądać nowy serial Canal+?

Zainteresowanym donoszę, że „Emigracja XD” liczy łącznie 10 odcinków, które ukazywać się będą w dwupaku. Finał zobaczymy zatem 14 kwietnia, a dokładny harmonogram premier prezentuje się następująco:

  • 17 marca – odcinek 1 i 2,
  • 24 marca – odcinek 3 i 4,
  • 31 marca – odcinek 5 i 6,
  • 7 kwietnia – odcinek 7 i 8,
  • 14 kwietnia – odcinek 9 i 10.

Ponadto informuję, że premierowy odcinek „Emigracji XD” jest dostępny zupełnie za darmo, w serwisie Canal+ Online (tam też oczywiście debiutują wszystkie odcinki).

Emigracja XD – o czym jest serial i czy warto go obejrzeć?

„Emigracja XD” nakreśla nam historię dwóch chłopaków, Malcolma i Stomila, z polskiego miasteczka o liczbie mieszkańców 10 000-19 999, którzy ruszają do Londynu, gdzie czeka na nich kuzyn Malcolma, nowe możliwości i wielkie bogactwo. A tak im się przynajmniej wydaje. Serial zbiera wyśmienite recenzje (sama serdecznie go polecam), a w jego realizację zaangażowany był sam autor książki.

To raczej nietypowe dla scenarzysty, żeby pojawiał się codziennie na planie zdjęciowym. A mimo to byłem tam i każdego dnia konsultowałem z reżyserem i aktorami dane sceny czy dialogi. Przyznam, że to niesamowite uczucie, gdy widzisz jak postaci i wydarzenia, które wymyśliłeś nagle ożywają. I mają twarze takich znakomitych aktorów jak Tomek czy Michał. Myślę, że efekt końcowy zadowoli nie tylko moich fanów – wyznał w jednym z wywiadów Malcolm XD.

Obsada również robi wrażenie. W role Malcolma i Stomila wcielili się kolejno Tomasz Włosok i Michał Balicki, a na ekranie towarzyszą im między innymi Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Michał Czernecki, Katarzyna Bujakiewicz oraz Piotr Trojan.

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11