Jarosław Boberek jako... Shrek? Polska wersja filmu brzmiała kiedyś zupełnie inaczej!

2023-01-24 15:43 Leon Pietrzak
Jarosław Boberek / Shrek
Autor: Everett Collection/EAST NEWS; AKPA

Boberek jako Shrek i Paszkowski jako Osioł? Niewiele osób wie, ale popularna animacja miała na początku zupełnie inny dubbing w polskiej wersji językowej! Kto jeszcze znalazł się w obsadzie głosowej? Jeżeli jesteście fanami Shreka, to musicie to obejrzeć!

Polska wersja Shreka zdobyła wielkie uznanie nie tylko w Polsce, ale również u samych twórców animacji. Tutaj należy się wielki ukłon dla tłumacza, Bartosza Wierzbięty, który w genialny sposób przełożył tekst na polskie realia, ale także dla aktorów, dzięki którym film brzmiał po prostu bardzo dobrze. Co ciekawe, głos Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Stuhra, czy Agnieszki Kunikowskiej nie był pierwszym wyborem producentów. Przed kinową premierą w głównej obsadzie mogliśmy usłyszeć zupełnie innych polskich aktorów! Jak wypadli w tej roli? Koniecznie musicie to usłyszeć!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Shrek 5 jednak powstanie? Kot w butach zapowiada nową część!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Polska wersja "Shreka" z innym dubbingiem brzmi lepiej?

Jeszcze przed kinową premierą, film promowano na... kasecie VHS. To właśnie tam widzowie mogli zapoznać się z pierwszym zwiastunem "Shreka", który zawierał zupełnie inne głosy! Przypomnijmy, że w obsadzie dubbingowej znaleźli się ostatecznie Zbigniew Zamachowski (Shrek), Jerzy Stuhr (Osioł) oraz Agnieszka Kunikowska (Królewna Fiona). Na kasecie mogliśmy w tych rolach usłyszeć Jarosława Boberka, Wojciecha Paszkowskiego i Izabelę Dąbrowską. Co więcej! Kwestie Lorda Farquaada wypowiadał Paweł Iwanicki, a Ciastka zagrał Jacek Kopczyński. Poniżej udostępniamy krótki filmik, po którym możecie sami stwierdzić, czy dubbing z VHS był lepszy, czy gorszy. Jakoś nagrania pozostawia wiele do życzenia, chociaż głosy słychać całkiem nieźle!

Sonda
Kto wypadł lepiej w roli Shreka - Zbigniew Zamachowski czy Jarosław Boberek?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE