gwiazdy

Dziewczyny z teledysku "My Słowianie". Co dziś robią i jak wyglądają Słowianki Donatana: Ola Ciupa, Zusje, Paula Tumala?

"My Słowianie" to wielki hit Cleo i Donatana, który nuciła kiedyś cała Polska. Sprawdzamy, co dziś słychać u dziewczyn, które wystąpiły w słynnym teledysku oraz na scenie podczas Eurowizji 2014. Jak zmieniły się Ola Ciupa, Zusje, Paula Tumala?

Spis treści

  1. Kto wystąpił w teledysku "My Słowianie"?
  2. Słowianki Donatana po latach. Co dziś robią?

"My Słowianie" ("We Are Slavic") to singiel producenta muzycznego Donatana i wokalistki Cleo, który zawojował listy przebojów pod koniec 2013 roku i stał się viralowym hitem nie tylko w Polsce. Utwór zdobył rozgłos także zagranicą, a to wszystko za sprawą występu Cleo i Donatana na Eurowizji w 2014 roku.

Piosenka "My Słowianie" jest połączeniem elementów hip-hopu, popu i folkloru. Klip do utworu zobaczyło już ponad 80 milionów użytkowników serwisu YouTube. Teledysk od początku wzbudzał ogromne kontrowersje. Oponenci Donatana zarzucali mu szczucie erotyką. W BBC ukazał się nawet reportaż, w którym stwierdzono, że klip do utworu "My Słowianie" to "niemal pornografia".

Kto wystąpił w teledysku "My Słowianie"?

Oprócz Cleo i Donatana, w teledysku wystąpiły modelki, które z dumą eksponowały swoje wdzięki w ludowych strojach. Tymi dziewczynami były:

  • Luxuria Astaroth (dziś znana jako Zusje),
  • Zespół Warszawianka,
  • Natalia Dudek,
  • Ada Barbarewicz,
  • Joanna Wiktoria Czubak,
  • Alexsandra Gurevich,
  • Karolina Radziszewska.

Słowianki podczas występu Cleo i Donatana na Eurowizji 2014 reprezentowały Ola Ciupa i Paula Tumala. Ta pierwsza na eurowizyjnej scenie robiła pranie, druga zasłynęła ubijaniem masła. Polska podczas Eurowizji w Kopenhadze zajęła ostatecznie 14. miejsce – w konkursie triumfowała Conchita Wurst z Austrii.

Czytaj też: Świeciła biustem na ściankach i na okładkach. Jak dziś wygląda Iga Wyrwał? Zmiana jest ogromna!

Choć Donatan i Cleo nie wygrali, to jeszcze długo mówiła o nich cała Europa. Do ich głośnego występ nawiązano nawet podczas Eurowizji w 2023 roku - w pewnym momencie za plecami prowadzącej pojawiła się kobieta z maselnicą, która zaczęła ubijać masło i robić sugestywne miny.

Słowianki Donatana po latach. Co dziś robią?

Seksowne modelki z teledysku "My Słowianie" szturmem wdarły się do polskiego show-biznesu. Ola Ciupa szybko stała się jedną z najpopularniejszych celebrytek w Polsce - dziś spełnia się nie tylko w roli modelki, ale również DJ-ki. W 2019 została prezenterką w Eska TV. Wystąpiła także w jednym z odcinków programu "Damy i Wieśniaczki", a w 2022 roku zaliczyła debiut na wielkim ekranie, grając epizod w filmie "Miłość, seks & pandemia" Patryka Vegi.

Karolina Radziszewska nadal próbuje swoich sił w show-biznesie. Wiadomo, że przez pięć lat mieszkała w Dubaju. Jakiś czas temu mogliśmy ją oglądać w randkowym show Polsatu "Love Island. Wyspa miłości 6". Czy jeszcze o niej usłyszymy?

Dla Luxurii Astaroth, a tak naprawdę Kamili Smoguleckiej, prowokowanie publiki okazało się przepisem na zaistnienie w mediach. Wkrótce okazało się, że młodziutka modelka i aspirująca wokalistka walczy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. W wieku 23 lat trafiła na odwyk, później została freak fighterką. Dziś znana jest jako Zusje.

Sławę dzięki Donatanowi zdobyła także Paula Tumala, która podobnie jak Ola Ciupa, zaczęła występować w kolejnych teledyskach i programach telewizyjnych.

To był jeden z lepszych momentów w moim życiu, nie licząc oczywiście teraz macierzyństwa. Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wystąpiłam na Eurowizji i w wielu teledyskach. To jest pamiątka do końca życia, której nigdy drugi raz nie powtórzę. Myślę, że wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i będę dozgonnie wdzięczna zarówno Cleo, jak i Donatanowi, że to właśnie mnie wybrali jako Słowiankę – tak Paula Tumala mówiła w wywiadzie dla Newserii Lifestyle w 2020 roku.

Paula Tumala w 2020 roku została mamą bliźniaczek - Nadii i Anastazji.

Polecamy: Ubijała masło jako Słowianka Donatana. Zobacz, jak bardzo się zmieniła

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Słowianek Donatana. Zobaczcie, jak się zmieniały modelki, które wystąpiły w teledysku "My Słowianie" oraz na eurowizyjnej scenie w 2014 roku.