„Dungeons & Dragons” najlepszym filmem rozrywkowym roku? „Złodziejski honor” zbiera świetne recenzje

i

Autor: materiały prasowe „Dungeons & Dragons” najlepszym filmem rozrywkowym roku? „Złodziejski honor” zbiera świetne recenzje

„Dungeons & Dragons” najlepszym filmem rozrywkowym roku? „Złodziejski honor” zaskoczył wszystkich i zbiera świetne recenzje

2023-03-14 16:21

Już za miesiąc czeka nas seans nowego widowiska fantasty osadzonego w świecie Dungeons & Dragons. Mowa oczywiście o „Złodziejskim honorze”, naszpikowanym hollywoodzkimi gwiazdami. W Teksasie odbył się pierwszy pokaz filmu, a zagraniczni krytycy są zachwyceni.

„Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” nakreśli nam losy szajki złodziei, którzy podejmują się kradzieży, by odzyskać zaginiony relikt. Sprawy szybko przybierają jednak niespodziewany obrót i tak oto zaczyna się wielka przygoda i walka na śmierć i życie.

Choć wiele osób podchodziło do „Złodziejskiego honoru” z dużym dystansem, wygląda na to, że film Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya jest pierwszorzędną rozrywką z olbrzymią dawką humoru.

„Dungeons & Dragons” najlepszym filmem rozrywkowym roku? „Złodziejski honor” zbiera świetne recenzje

Podczas festiwalu SXSW w Austin (Teksas) odbyła się pierwsza projekcja filmu i krytycy są raczej zgodni – „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” broni się zarówno pod względem rozrywkowym, realizacyjnym (chwalone są efekty specjalne i światotwórstwo) oraz aktorskim, ze szczególnym naciskiem na Chrisa Pine’a, który ponoć doskonale czuje się w tej konwencji. Mniej przychylne głosy słychać z kolei na temat wątków poszczególnych bohaterów, które mają odstawać od całości, oraz poświęcenia klimaty fantasy na rzecz komedii „pełną gębą”. Niezbyt korzystnie wypada też ponoć główny złoczyńca, a to już niestety poważny zarzut.

Tak, czy inaczej, „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” na ten moment może pochwalić się wynikiem 90% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes, zaś Metacritic wskazuje ocenę 76/100, co też jest niezłym osiągnięciem.

Czy zatem nowe „Dungeons & Dragons” okaże się najlepszym tegorocznym blockbusterem? Jak widać ma na to szanse, ale nie chwalmy jeszcze dnia przed zachodem słońca. Przed nami w końcu premiery tak mocnych zawodników, jak „Strażnicy Galaktyki vol.3” i dziesiąta część „Szybkich i wściekłych”.

„Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” – kiedy premiera w Polsce?

W obsadzie znaleźli się między innymi Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Hugh Grant, Chloe Coleman oraz Jason Wong. Za reżyserię odpowiadają wspominani Jonathan Goldstein i John Francis Daley. Efekty ich pracy ocenimy już 14 kwietnia 2023 roku, kiedy to „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” zawita w polskich kinach.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE