Szybcy i wściekli 10: zwiastun, obsada i data premiery. Co zobaczymy w Fast X?

i

Autor: Universal Pictures Szybcy i wściekli 10: zwiastun, obsada i data premiery. Co zobaczymy w Fast X?

„Szybcy i wściekli 10”: ZWIASTUN już w sieci! Co zobaczymy w X części i kiedy premiera?

2023-02-10 17:41

Mamy to. Dom Toretto powraca po raz dziesiąty, by nagiąć kolejne prawa fizyki, wzbić się na wyżyny absurdu i dostarczyć nam masę rozrywki. Z kim tym razem zmierzą się bohaterowie?

„Szybcy i wściekli” to seria filmów akcji, która obrosła już swojego rodzaju kultem. Choć każda kolejna odsłona to coraz większy absurd, widzowie tłumnie ruszają do kin, by zobaczyć, co tym razem zmajstruje familia Toretto. Ostatnio powitaliśmy magicznie zmartwychwstałego Hana, oraz zaginionego brata Doma, w którego wcielił się John Cena. Co nas czeka w „Fast X”?

„Szybcy i wściekli 10” – zwiastun zapowiada ostrą jazdę bez trzymanki. Co zobaczymy w filmie?

Tym razem Dom będzie musiał stawić czoła antagoniście imieniem Dante, o aparycji Jasona Momoy. Na scenie nie zabraknie też Cipher, kreowanej przez Charlize Theron, oraz Deckarda Shawa, który jakiś czas temu przeszedł na Jasną Stronę Mocy (tak jakby). Do obsady dołączyły również Brie Larson („Kapitan Marvel”), oraz Daniela Melchior z „The Suicide Squad” Jamesa Gunna. Szczegóły związane z ich postaciami nie są obecnie znane, choć spekuluje się, że druga z pań zagra kolejną siostrę Dominica.

Reżyser zapowiedział, że „Szybcy i wściekli 10” mają być czymś na kształt marvelowego „Infinity War” – emocjonującego i pełnego rozmachu wstępu do wielkiego finału, w którym pożegnamy kilkoro bohaterów (przygotujcie więc chusteczki).

W swoich dotychczasowych rolach powrócą oczywiście Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Sung Kang, Nathalie Emmanuel oraz Scott Eastwood. Co ciekawe, spekuluje się nawet, że w „Fast X” powróci Gal Gadot, w roli Gisele, która (rzekomo) umarła w szóstej odsłonie serii. Ile jest prawdy w tych pogłoskach? Zobaczymy.

„Szybcy i wściekli 10” – kiedy premiera w Polsce?

Reżyserią zajął się Louis Leterrier, zastępujący na tym stanowisku weterana serii Justina Lina, który z nieznanych bliżej powodów opuścił projekt. Premiera „Szybkich i wściekłych 10” odbędzie się 19 maja 2023 roku.

Robert Downey Jr. w „Szybkich i wściekłych”? Vin Diesel marzy o zaangażowaniu go w ostatnią część

Podczas eventu promującego „Szybkich i wściekłych 10”, Vin Diesel usłyszał pytanie o kolejną gwiazdę, którą chętnie namówiłby do udziału w finałowej odsłonie serii. Bez ogródek przyznał, że marzy mu się Robert Downey Jr., znany głównie z roli Tony’ego Starka w filmach Marvela. Wyjawił nawet, że mają już pomysł na postać, do której RDJ pasowałby idealnie.

Nie zdradzając zbyt wiele –  pojawi się bohater będący przeciwieństwem Doma. Będzie on promował sztuczną inteligencję i autonomiczne samochody [...]. To ktoś, kto wierzy, że tak wygląda przyszłość, a to kierunek, który różni się od mentalności Doma.

Vin nie chciał jednak zdradzić, czy rozmawiał już z Robertem o ewentualnym angażu.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE